CYKL PIŁKARSKICH TURNIEJÓW HALOWYCH W ROKU 2018

Od 28 stycznia do 10 marca 2018 w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50, odbył się cykl młodzieżowych halowych turniejów piłkarskich pod patronatem Burmistrza Miasta. W siedmiu kategoriach wiekowych wzięło udział  69 drużyn i około 810 zawodników z roczników od 2010 do 2003. 
W hali  MOSiR-u pojawiły się m.in. drużyny: UKS Rakowa Częstochowa, APN GKS Tychy, UKS Ruchu Chorzów, KS Rozwoju Katowice, MKS Pogoń Ruda Śląska, APN Olimpia Piekary Śląskie. Na turniejach nie zabrakło naszych najbliższych piłkarskich sąsiadów: AKS Mikołów, Raków Gostyń, SKS Fortuny Wyry, Football Academy Orzesze oraz KS Niepokorni Orzesze.

Udział w łaziskich turniejach to ogromny ładunek emocjonalny dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla tych najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej. Większość z nich miała okazję zagrać pierwszy raz na tak dużej hali, przy tak licznie zgromadzonej publiczności i przy komentowaniu spikera.

Największe sukcesy drużyn MOSiR Polonii Łaziska to zajęcie III miejsca drużyny z rocznika 2003 – podopiecznych Sebastiana Kassolika, którzy w małym finale pokonali kolegów z Fortuny Wyry 7:0. Pozostałe drużyny plasowały się poza podium.  Nagrody indywidualne otrzymali: Patryk Piwowarski najlepszy strzelec turnieju rocznika 2003, Patryk Mrzyczek najlepszy bramkarz turnieju rocznika 2009 i Jakub Pieter najlepszy bramkarz turnieju rocznika 2010.

Dyrekcja MOSiR dziękuje sponsorom za pomoc przy organizacji halowych turniejów piłkarskich: Przewodniczącemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Królowi, Prezesowi PGKiM Mirosławowi Dużemu, Prezesowi MBS Michałowi Królowi, Prezesowi Fundacji Pracowniczej PRO-EKO Jerzemu Morycowi, Prezesowi KS Polonii Łaziska Mariuszowi Szali, właścicielowi firmy HEDAR Henrykowi Łożyńskiemu  i Prezesowi Firmy Virman Henrykowi Zientkowi.

Za znakomite prowadzenie turniejów podziękowania należą się  Jerzemu  Janeckiemu, który swoim komentarzem pozytywnie wpływał na piłkarzy rywalizujących na parkiecie, jak i na kibiców licznie zgromadzonych na trybunach.  Odpowiedzialnym za organizację  całego cyklu turniejów był koordynator sekcji piłki nożnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Kazimierz Kaszok.