19 kwietnia w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych odbył się Wojewódzki Finał 2018 Igrzysk Dzieci w badmintonie. Na starcie pojawiły się najlepsze drużyny szkolne dziewcząt i chłopców reprezentujące województwo śląskie. W sumie 8 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców – uczniów szkół podstawowych. 

Każda drużyna liczyła nie mniej niż dwóch zawodników, a poszczególne mecze pomiędzy wyznaczonymi szkołami składały się z dwóch pojedynków indywidualnych, meczu deblowego, i przy braku rozstrzygnięcia – kolejnych dwóch meczy indywidualnych.
Drużyny w swoich kategoriach, zostały podzielone na dwie grupy, gdzie grając systemem „każdy z każdym’ wyłoniono półfinalistów turnieju. Bardzo wyrównane mecze stoczono we wszystkich grupach, a o wyrównanym poziomie świadczy wynik jednej z grup eliminacyjnych, gdzie i zwycięstwie i drugim miejscu decydowały zdobyte i przegrane sety (przy równej ilości zwycięstw i przegranych). Podobnie było w półfinałach, w których dwie najlepsze drużyny obu grup dziewcząt i chłopców rozegrały bardzo emocjonujące pojedynki. Zwycięzcy półfinałów zagrali w finałach, a przegrani rywalizowali w meczu o trzecie miejsce

Ostatecznie Mistrzami Śląska w Igrzyskach dzieci na rok 2018 w badmintonie zostały wśród dziewcząt – Szkoła podstawowa Akademia Soward z Częstowchowy, a wśród chłopców – ASP Oxford z Bielska Białej. Pozostałe miejsca odpowiednio w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły:

dziewczęta   miejsce  chłopcy
  SP AKADEMIA Soward Częstochowa   1.   ASP Oxford Bielsko – Biała  
  SP 18 Pszczyna 2.   SP 30 Dąbrowa Górnicza
  SP 9 Zawiercie 3.   Katolicka SP Zabrze
  SP 15 Zabrze 4.   SP 36 Gliwice
  SP Godów 5.   SP Olsztyn
  SP Rudnik 6.   SP 18 Katowice
  SP 7 Gliwice 7.   SP 18 Pszczyna
  8.   SP 5 Jastrzębie

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy w Katowicach.

Zawody przygotował, poprowadził i opracował: W. Drwięga