Dnia 26.04.2018 roku na HALI MOSiR w Łaziskach Górnych odbył się XXVII Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Celem tego wydarzenia jest upowszechnianie sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, podsumowanie efektów pracy uzyskanych w czasie treningów i zajęć oraz integracja ze środowiskiem. Zawody organizowane są dla zawodników, którzy nie mogą uczestniczyć w oficjalnych zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych z powodu współistniejących z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawności fizycznych oraz z powodu niemożności zrozumienia i przestrzegania zasad współzawodnictwa i przepisów sportowych.

Zwycięzcami tej szczególnej Olimpiady byli wszyscy uczestnicy. Gratulacje dla zawodników z 12 Klubów Olimpiad Specjalnych: “Halembianka” z Rudy Śląskiej, “Animusz” z Raciborza, “Promyk” z Rybnika, “Chabry” z Wodzisławia Śląskiego, “Gwiazdki” z Katowic, “Iniemamocni” z Jastrzębia Zdroju, “Koniczynka” z Żor, “Niezłomni” z Żor, “Sosenki” z Sośnicowic, “Wigor” z Jastrzębia Zdroju, “Huragan” z Raciborza i organizatorzy – “Pogromcy” z Wyr.
Patronat nad XXVII Śląskim Dniem Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych objęli Wójt Gminy Wyry Pani Barbara Prasoł oraz Burmistrz Miasta Łaziska Górne Pan Aleksander Wyra.
Niezwykle ważni i wspierający organizację tego ważnego wydarzenia byli wolontariusze LO im. Karola Miarki w Mikołowie oraz gimnazjaliści z SP Nr 1 w Mikołowie.