W niedzielę, 3 czerwca w Częstochowie odbywały się Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym w ramach XXI Memoriału im. M. Pięty.
W rywalizacji uczestniczyło dwóch zawodników MOSiR – sekcji tenisa stołowego. Swoją wysoką pozycję w kategorii SKRZAT potwierdził Tomas Kałuża (2009), który zajął wysokie III miejsce, minimalnie przegrywając w półfinale 2:3, mimo prowadzenia w setach 2:0 i w decydującym secie 8:3. Walka była zacięta – ale niestety nie udało się wywalczyć miejsca w finale.
Tomek – to młody, obiecujący zawodnik, przed którym jeszcze sporo pracy treningowej – ale mamy nadzieję, że w kolejnych imprezach będzie już coraz lepiej.  Drugi z naszych zawodników (rocznik 2010) – Wiktor BIELA, walcząc ze starszymi kolegami  zajął miejsca w przedziale 17-24.
Obaj walczyli również w starszej kategorii ŻAKÓW, ale młody wiek nie dał szans na sukces w starszej kategorii. Tomek zajął miejsce w przedziale 17-24, a Wiktor 49-52.

Gratulacje dla Tomka oraz Wiktora, trenera – Zenona Szczęsnego i zaangażowanych Rodziców.