W sobotę, 30 czerwca rozegrano Otwarte Mistrzostwa Łazisk w RACKETLONIE.
Czym lub co to jest racketlon?
Najważniejsze – w tej dyscyplinie sportu mamy aktualnego Mistrza Europy w najwyższej kategorii rozgrywkowej – a jest nim Rafał Rykowski z Wrocławia.

Racketlon wymyślili Finowie w latach 80 ubiegłego stulecia, natomiast Szwedzi w latach 90 ujednolicili przepisy i wprowadzili zasady podobne do tych, które obowiązują obecnie. 
Pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Świata odbyły się w 2001 r. w Gothenburgu w Szwecji, 

A racketlon – to sport dla tytanów gier rakietkowych. Jeden mecz, z jednym przeciwnikiem, składa się z czterech setów, rozgrywanych do 21 punktów każdy. Każdy set to inna rakietka, rozpoczynamy tenisem stołowym, następnie badminton, później squash, a na końcu tenis ziemny. Sety rozgrywane są z niewielkimi przerwami, a cały mecz może trwać nawet dwie godziny lub dłużej. Zwycięzcą meczu zostaje zawodnik, który w trakcie czterech setów zgromadził więcej punktów, nie liczy się liczba wygranych setów – liczy się zaangażowanie w każdy set..
Ot i …. cały racketlon.

Mistrzostwa Łazisk przebiegają w nieco innej formule, ze względu na brak w Hali przy ul. Ogrodowej kortów do squasha. Rozgrywamy w grupach wszystkie możliwe pojedynki (każdy z każdym) w tenisie stołowym i badmintonie. Następnie korzystamy z uprzejmości MAVI AREA  – gdzie kontynuujemy gry squasha, po czym wracamy na Halę i kończymy pojedynki tenisa ziemnego….

W tym roku w ścisłym finale kategorii OPEN zwyciężył W. Drwięga pokonując wszystkich rywali (bez konieczności rozgrywania setów tenisa ziemnego). Drugie miejsce wywalczył Michał BARA (Mikołów), trzeci był Mariusz DUDEK (Katowice), czwarty Artur Pierzchała (Chorzów), piąty Paweł STOŻEK (Katowice), a szósty Janusz ZAWADZKI (Łaziska). Gratulujemy!!!

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez MOSiR.

Dziękujemy Firmie MAVI AREA za udostępnienie kortów 🙂

Zawody przygotował i prowadził: W. Drwięga