Puchar Lata 2018 w tenisie stołowym dobiegł końca. Niestety … to już koniec.

Przez okres dwóch miesięcy – trzy turnieje w lipcu, trzy turnieje w sierpniu, średnio 47 osób na każdym turnieju OPEN (maksymalnie były 54 osoby), 75 osób odnotowanych osób w rankingu OPEN (minimum jedna obecność), 12 dziewcząt i chłopców w rankingu młodzieży, 150 zużytych piłeczek,  mili i sympatyczni młodzi zawodnicy z rodzicami, ale równie mili i sympatyczni SENIORZY, niezwykle wysoki poziom, a przede wszystkim rodzinna atmosfera – to krótka charakterystyka zakończonych we wtorek 28 sierpnia zmagań.

Wśród juniorów po 4 punktowanych turniejach zwyciężył Rafał BRZĄKALIK z Łazisk (zawodnik MOSiR od najbliższego sezonu), który trzy razy zwyciężył, a raz był drugi. Drugie miejsce wywalczył Jakub SKORUPA (Lubisza),. Trzeci był Jakub PAKUŁA (Kalety), czwarta Marysia TOBOREK (Ruda Śląska), piąty Tomek KAŁUŻA (Łaziska), a szósty Radek PAKUŁA (Kalety). Cała szóstka otrzymała pamiątkowe puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe, o które zadbał organizator – W. Drwięga, który turnieje przygotował, prowadził i opracował.

W rywalizacji OPEN – pięć turniejów i pięciu zwycięzców – co nie zdarzyło się od początku rywalizacji (tj. od 9 lat).  Ostatecznie, po bardzo zaciętej, stojącej na wysokim poziomie, wyrównanej rywalizacji zwyciężył Jerzy PEŁKA (Orzesze). Drugie miejsce wywalczył Bartek PACIA (Katowice). Trzecie miejsce Marcin WOŹNICZKA (Ruda Śląska). Na 4 i 5 miejscu dwóch zawodników z takim samym bilansem punktowym – Piotr PUDA (Góra / Pszczyna) i W. Drwięga (Łaziska). O czwartym miejscu Piotra zadecydował lepszy wynik indywidualnego turnieju (zwycięstwo w turnieju nr 1). Szóste miejsce Krzysztof ZIĘTY – Tychy, a siódmy był Tadeusz BILGOŃ (Łaziska). Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe (współorganizator – AGA SPORT), o które zadbał Organizator.

Podsumowaniem punktowanych turniejów, był wtorkowy (28.08) turniej TOP. W rywalizacji JUNIORÓW – ranking turniejowy przełożył się turniej TOP. Zwyciężył ponownie Rafał BRZĄKALIK, drugi był Jakub SKORUPA, trzeci Jakub PAKUŁA, czwarty Tomek KAŁUŻA, a piąty Radek PAKUŁA. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a cała finałowa piątka nagrody rzeczowe.

Rywalizacja OPEN przebiegała w mieszanej formule. Do Turnieju TOP zgłosiło się 42 zawodników. Najlepszych szesnastu podzielono na dwie grupy – TOP 8, które walczyły o miejsca 1-8 i 9-16 na zasadach każdy z każdym. Pozostali zawodnicy (26 osób) walczyło w drabince o wszystkie miejsca od 17 do 42. I ponownie niezwykle zacięte i wyrównane pojedynki, w których szala zwycięstwa przechylała się nieustannie na korzyść jednego bądź drugiego zawodnika, mecze w których decydowały przewagi, pojedyncze, niesamowite zagrania lub chwilowa lepsza dyspozycja wyłoniły zwycięzców w poszczególnych grupach.

W grupie TOP 8 – miejsca 1-8 zwyciężył Bartek PACIA (Katowice), drugie miejsce Paweł SUCHODOLSKI (Góra) sety 15-11, trzecie – W. Drwięga sety 14-10, czwarte Piotr Puda sety 14-13, a piąte – Marcin WOŹNICZKA sety 15-15. Zawodnicy z miejsc 2-5 mieli identyczny bilans punktowy – o lokatach zadecydowały różnice setów.

W TOP 8 miejsca 9-16 zwyciężył Artur ŻMIJEWSKI (Sosnowiec), drugi był Dariusz NOWAK (Czeladź), trzeci Zbigniew RODEK – sety 15-11, a czwarty Jacek GROYECKI (Katowice) sety 12-11.

W grupie walczącej o miejsca 17-42 zwyciężył Jan ŁOSIENIECKI (Katowice), drugi był Artur PIERZCHAŁA (Mikołów), trzeci Przemek STOKŁOSA (Ornontowice), a czwarty Mirek GRZESICA (Tychy).

Zwycięzcy otrzymali sympatyczne nagrody rzeczowe.

Wszystkie turnieje Pucharu Lata przygotował, prowadził i opracował W. Drwięga.

Szczegółowe wyniki rywalizacji w turnieju TOP – w załącznikach, a całość rywalizacji dostępna w zakładce – ligi / tenis stołowy.

W galerii – zdjęcia z ostatniego turnieju.

WYNIKI:  TOP 8 – miejsca 1-8     ////    TOP 8 – miejsca 9 -16   ////  TS – TOP – miejsca 17-42   ///  TOP – JUNIOR