Już po raz siedemnasty rozegrano Otwarty Turniej Siatkówki drużyn mieszanych w ramach Dnia Edukacji. Jak zwykle drużyny dopisały – bo na starcie dwóch kategorii OPEN i SENIOR stanęło do rywalizacji 17 drużyn.  Ideą turnieju jest dobra zabawa z siatkówką łącząca mieszane drużyny, w składzie których cały czas na boisku muszą przebywać minimum dwie kobiety. Kategorie – OPEN przeznaczona dla drużyn złożonych z młodszych zawodników (minimum 20 lat) oraz kategoria SENIOR, gdzie łączny wiek 6 osób na boisku nie może być niższy niż 210 lat.
W kategorii OPEN rywalizowano w dwóch grupach po 5 osób, systemem “każdy z każdym”. Zwycięzcy rywalizacji grupowej walczyli w finale o I miejsce w turnieju, drużyny z miejsc drugich w grupach – odpowiednio o miejsce III w turnieju, z trzecich miejsc w grupach o miejsca 5-6, a z czwartych o miejsca 7-8. Bardzo wyrównane grupy przysporzyły sporo emocji, a wiele meczy kończyło się rywalizacją w tie breaku do ostatniej piłki, do ostatniego punktu. W kategorii OPEN zwyciężali:

  I miejsce OPEN: “Amatorzy tylko z nazwy

 

II Miejsce OPEN: “ZGNIATACZE” Mikołów

 

III miejsce OPEN: “KS GROM” Katowice

 

 

W kategorii SENIOR (która “rozrasta się”), rywalizowało aż 7 zespołów, które podzielono na dwie grupy. Zwycięzcy grup walczyli, podobnie jak w kategorii OPEN o I miejsce w turnieju, drużyny z drugich miejsc w grupie – o trzecią lokatę w całym turnieju. Jedna z drużyn nie do końca zaznajomiła się z informacjami o turnieju i zapisała się do kategorii SENIOR – nie spełniając warunku wieku. Rozegrała mecze – ale niestety nie mogła być klasyfikowana zgodnie z regulaminem. Ale to nie zepsuło dobrej atmosfery na turnieju, a tylko wzmogło czujność organizatora, na unikanie w przyszłości podobnych sytuacji. Ostateczne wyniki SENIOR-ów:

   

I miejsce SENIOR: “SŁONECZNI” Łaziska

 

II miejsce SENIOR: “DHL” Tychy 

 

III miejsce SENIOR: “ANIA TEAM” Gostyń  

 

IV miejsce SENIOR: “Wojtek & PrzyjacieleŁaziska

 

Uczestnicy, po dobrej, wielogodzinnej zabawie (turniej rozpoczął się ok. 9:45 a zakończył o 18:30), ale jednocześnie sportowej, stojącej na bardzo wysokim poziomie aktywności odebrali nagrody ufundowane przez MOSiR w postaci dyplomów i pucharów. Nagrody rzeczowe zapewnił Organizator – W. Drwięga, który cały turniej przygotował, poprowadził i opisał. 

W załącznikach wyniki kategorii  OPEN eliminacje  ///  SENIOR eliminacje    ///  CAŁOŚĆ