Przy pięknej słonecznej pogodzie, w piątek 5 października rozegrano kolejną już edycję Jesiennych Biegów Przełajowych. Od paru lat po raz pierwszy była tak ładna pogoda, a dodatkowo dopisali uczestnicy – bo łącznie, we wszystkich kategoriach – a było ich 8, wystartowało ponad 300 dzieciaków szkół podstawowych 2003-05 i 2006 i młodsi.

Zawody rozpoczęły najstarsze roczniki (2003-05) reprezentujące 3 klasy gimnazjalne oraz 7 i 8 klasy SP. Chłopcy rywalizowali na dystansie ok. 1300 m, dziewczynki na dystansie ok. 1100 m.

Kolejną grupę uczestników stanowili uczniowie szkół podstawowych – klas  5 – 6, których dystanse były nieco krótsze – chłopcy ok. 1100, dziewczęta – ok. 800 m. Następni w kolejności uczniowie klas 3 – 4, na dystansach – chłopcy – 800 m, dz. ok. 600 m. A na samym końcu biegali najmłodsi uczestnicy – czyli klasy 1 – 2, na dystansach – chłopcy – ok. 600 m, dziewczynki na ok. 300 m.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

  Szkoły podstawowe – klasy  1 – 2  
  DZIEWCZĘTA       CHŁOPCY  
miejsce Nazwisko i imię szkoła    miejsce Nazwisko i imię szkoła 
1. GUSTYN Emilia SP 4   1. MAŁYSKA Bartosz SP 6
2. ROSZER Alicja SP 2   2. KLIMA Mateusz SP 6
3. BAJSZ Hanna SP 4   3. ŁACIAK Michał SP 2
             
  Szkoły podstawowe – klasy 3 – 4  
1. CZEMPA Oliwia SP 1   1. CZARDYBON Kacper SP 5
2. SPISZAK Maja SP 6   2. ONDERKA Ksawery SP 1
3. MATYKA Zuzanna SP 1   3. NIESYTO Patryk SP 6
             
  Szkoły podstawowe – klasy 5 – 6  
1. GERZOK Klaudia SP 2   1. GIBAS Grzegorz SP 5
2. PORWOLIK Klaudia SP 2   2. OZDOBA Szymon SP 5
3. UCIECHA Ada SP 5   3. MATYKA Filip SP 1

 

ŁĄCZNIE – SP klasy 2-6 1–2 3–4 5–6 razem
1 miejsce SP1 63 153 100 316
2 miejsce SP2 81 77 120 278
3 miejsce SP6 98 116 120 249
4 miejsce SP5 0 74 165 239
5 miejsce SP4 178 0 0 178
6 miejsce SP3 0 0 0 0

 

  Szkoły podstawowe  2003-2005  
1. ŻOŁNECZKO Alicja SP3   1. SPISZAK Dawid SP4
2. CENKIER Weronika SP1   2. MAŃDOK Łukasz SP3
3. BEMBENIK Andrea SP6   3. WITEK Patryk SP4

 

Łącznie – Szkoły Podstawowe  2003-05 razem:
1 miejsce   SP 3 151
2 miejsce   SP 4 103
3 miejsce   SP 1 56
4 miejsce   SP 5 51
5 miejsce   SP 6 39
6 miejsce   SP 2 20

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i napoje, a zwycięzcy – miejsca 1-4 pamiątkowe medale , dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundował MOSiR.

Szczegółowe wyniki w załącznikach: Wyniki SP 1-2   ///    Wyniki SP 3-4   ///  Wyniki SP 5-6   ///    Wyniki SP 2003-2005

Zawody przygotował, poprowadził i opracował: W. Drwięga