We wtorek, 4 października na obiekcie MOSiR – ORS Żabka odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. O godzinie 11.00 rywalizację rozpoczęli gimnazjaliści. 6-cio osobowe reprezentacje chłopców pokonywały  urozmaiconą trasę o długości 1000m – przygotowaną wewnątrz ośrodka przez organizatora i pracowników ORS. Wśród 10 startujących drużyn powiatu mikołowskiego (3 szkoły z Łazisk, 3 z Mikołowa, 3 z Orzesza i 1 z Ornontowic) zwycięzyli przedstawiciele G1 z Mikołowa. Drugie miejsce zajęło G2 również z Mikołowa, a trzecią pozycję Gimnazjum z Ornontowic.

W rywalizacji dziewcząt na nieco krótszej – bo 800 metrowej trasie uczestniczyło 9 szkół, a zwyciężyły odpowiednio: G2 z Orzesza, przed G1 z Mikołowa i G z Ornontowic.

Od 13.00 na trasach pojawiły się szkoły podstawowe. Najpierw, na 800 metrową trasę, wybiegło 9 reprezentacji dziewcząt. Zwyciężyły uczennice z SP3 z Mikołówa, przed SP1 z Łazisk i SP6 z Łazisk.
Po zakończeniu biegów dziewcząt, na trasie1000 metrów rywalizowało 10 drużyn chłopców. Najlepszymi okazali się przedstawiciele SP3 z Mikołówa, przed SP5 z Mikołowa i SP6 z Łazisk.

Szczegółowe wyniki powiatowych sztafetowych biegów przełajowych w załączniku.

Dwa zwycięskie zespoły z każdej kategorii będą uczestniczyły w zawodach rejonowych z drużynami powiatów tyskiego i bieruńsko-lędzińskiego. Zawody rejonowe odbędą się również we wtorek, 11 października w ORS Żabka przy ul. Górniczej w godzinach:
– szkoły ponadgimnazjalne – 10.00 (chłopcy – 1500 m, dziewczęta – 800 m),
– gimnazja – 12.00 (dziewczęta – 800 m, chłopcy – 1000 m),
– szkoły podstawowe – 13.00 (chłopcy – 1000 m, dziewczęta – 800 m).

Zawody przygotowuje i prowadzi: Organizator –  W. Drwięga, a pomaga młodzież z ZS im. Piastów Śląskich.