We wtorkowy poranek, 11 października na trasach przygotowanych na terenie ORS Żabka rywalizowały 6-cio osobowe drużyny szkolne w rejonowych sztafetowych biegach przełajowych. Obawy o pogodę okazały się nieuzasadnione, gdyż przez cały czas zawodów nie padał deszcz, a temperatura była bardzo sprzyjająca, a od czasu do czasu zza chmur przebijało się październikowe słońce.

Rywalizację rozpoczęli o 10.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, na najdłuższej – bo 1500 metrowej trasie. Bardzo urozmaicona, pełna zakrętów i zmiennego podłoża trasa (trawa, puzzle, piasek, tereny podmokłe) nie obniżyła czasowych osiągnięć zawodników.  W rywalizacji najlepszymi okazali się, po bardzo emocjonujących biegach odpowiednio:

 miejsce               dziewczęta                         chłopcy            
1.               LO Bieruń           I LO Mikołów
2.      II LO Tychy – (“Norwid”)                 LO Bieruń
3.      I LO Tychy – (“Kruczek”)           ZS nr 4 Tychy          

 

Uczniowie z I LO z MIkołowa, dzięki zwycięstwu, będą mogli reprezentować powiat mikołowski i wystartować w zawodach wojewódzkich (20 października w Rudzie Śląskiej). Dziewczęta walczyły na 800 metrowej trasie, a najlepszymi okazały się reprezentacja  LO z Bierunia, przed II LO z Tychów (“Norwid”) i I LO z Tychów (“Kruczek”).

Zwycięskie drużyny otrzymały medale i dyplomy ufundowane przez MOSiR Łaziska. Wręczono również medale za rywalizację powiatową, w której zwyciężyli odpowiednio wśród chłopców: I LO Mikołów, ZSP Ornontowice, ZST MIkołów. Wśród dziewcząt: I LO Mikołów, II LO MIkołów, ZSP Ornontowice. 

Od 12.00 na trasę wybiegły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych. Na 800 metrowej dla dziewcząt i na 1000 metrowej trasie dla chłopców zwyciężali odpowiednio:

 miejsce              dziewczęta G                             chłopcy G          
1.             G 3 Tychy           G 8   Tychy
2.            G 1 Mikołów           G 10 Tychy
3.            G 2 Orzesze Zawada           G Bojszowy

Zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowe medale (MOSiR Łaziska) i będą rywalizowały w zawodach wojewódzkich. 

O 13.10 trasę biegu opanowały szkoły podstawowe, które rywalizowały na takich samych dystansach jak szkoły gimnazjalne. Dziewczęta walczyły do ostatniej zmiany. Prowadząca przez 5 pierwszych zmian drużyna SP 1 z Łazisk, niestety na ostatnim odcinku dała sobie odebrać zwycięstwo, przegrywając bardzo nieznacznie z SP 19 z Tychów. Zwyciężali odpowiednio:

 miejsce    dziewczęta  SP   chłopcy  SP
1.        SP 19 Tychy           SP 1 Lędziny 
2.        SP 1 Łaziska Górne                     SP 3 Mikołów        
3.        SP 3 Bieruń           Sp 37 Tychy 

 

Zwycięzcy (miejsca 1-3) otrzymali medale (MOSiR Łaziska), a pierwsze drużyny uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Zawody przygotował i prowadził Wojciech Drwięga, a na trasach pomagała młodzież z Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich wraz z opiekunem.

Szczegółowe wyniki i wszystkie miejsca w załącznikach.