W czwartek 20 października rozegrano w Hali MOSiR przy ul. Ogrodowej 50 powiatowe zawody szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Każda szkoła powiatu mikołowskiego reprezentowana była przez ekipę złożoną z 3 dziewcząt i 3 chłopców. Indywidualne wyniki decydowały o łącznej sumie punktów drużyny odpowiednio w kategorii dziewcząt i chłopców dając możliwość startu najlepszym zespołom w zawodach rejonowych. W zawodach uczestniczyły: I i II LO z Mikołowa, ZST z Mikołowa oraz ZSP z Ornontowic. Na starcie zabrakło łaziskich szkół (ZS im. Piastów Śląskich i ZSUiE).

W turniejowej drabince najlepsze okazały się reprezentantki II LO z Mikołowa – 81 pkt. (2,3,4 miejsce indywidualnie) zwyciężając drużynę I LO z Mikołowa 77 pkt (1, 6, 9 miejsce indywidualnie). Trzecią lokatę zajęły dziewczęta z ZST z Mikołowa – 67 pkt. (5, 7, 11 miejsce), a czwartę – ZSP z Ornontowic – 60 pkt. (8, 10, 12 miejsce).

W rywalizacji chłopców walka trwała do ostatniego pojedynku. Pewna była tylko pierwsza lokata, którą drużynowo zajęli chłopcy z I LO z Mikołowa (1, 2, 6 miejsca – 85 pkt.). Na drugim miejsce, przy jednakowej ilości – 71 pkt, dzięki wyższej pozycji indywidualnej (3, 7, 9 miejsce) – ZST z Mikołowa, na trzeciej – 71 pkt. (4, 5, 10 miejsce) ZSP z Ornontowic, a na czwartej – II LO z Mikołowa 59 pkt. 

Do zawodów rejonowych, które również zostaną rozegrane na obiekcie MOSiR-u w Łaziskach Górnych (27 października) awansowały wśród dziewcząt II i I LO z Mikołowa, a wśród chłopców – I LO i ZST z Mikołowa.

W galerii – zdjęcia z zawodów…

Zawody prowadził jako Sędzia Główny –  W. Drwięga.