24 maja w czwartek w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym o Puchar Marszałka województwa śląskiego. W zmaganiach uczestniczyło 8 szkolnych drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców z roczników 2002-04, wyłonionych w wielu etapach rywalizacji na poziomie województwa śląskiego. W finałowym turnieju wystąpili mistrzowie i wicemistrzowie 4 grup półfinałowych z 16 rejonów województwa. 

Wiele ekip szkolnych reprezentowanych było przez zawodniczki i zawodników z czołowych miejsc rankingowych Polskiego i Śląskiego Związku Tenisa Stołowego. 
Turniej toczył się z podziałem najpierw na dwie grupy, w których grano “każdy z każdym”. Szkoły rywalizowały systemem drużynowym do trzech zwycięstw, rozgrywając najpierw dwa pojedynki singlowe, później debel i jeżeli trzeba było to kolejne dwa pojedynki singlowe. Po zakończeniu gier grupowych 2 najlepsze zespoły awansowały do półfinału, po którym zwycięzcy walczyli o I miejsce w turnieju, przegrani o miejsce III. Drużyny z trzecich miejsc w grupach eliminacyjnych rywalizowali o miejsce V, a z czwartych lokat w grupie o miejsce VII.

Niezwykle wysoki poziom, niezwykle zacięte i wyrównane pojedynki, walka o każdą piłeczkę, o każdy punkt, o każdego seta, ale jednocześnie sportowa atmosfera i zasady fair play wyłoniły zwycięzców po 5 godzinach zmagań z małą, białą piłeczką.
W kategorii dziewcząt wygrało Gimnazjum Sportowe z Mysłowic pokonując w finale 3:0 Szkołę Podstawową nr 29 z Częstochowy. Trzecie miejsce dla Gimnazjum Sportowego z Jastrzębia, a czwarte dla SP 1 z Zawiercia (3:1). Piąta lokata dla SP 8 z Czechowic Dziedzic, szósta dla SP 1 z Chybia (3;1). Siódma Szkoła Podstawowa z Koszęcina, a ósma – Szkoła Podstawowa z Rudzińca (3:1).

Wśród chłopców zwycięstwo odniosło II LO z Katowic, po zwycięstwie w finale 3:0 na SP 3 z Tarnowskich Gór. Trzecie miejsce dla SP 4 z Pszowa, a czwarte dla Gimnazjum z Gliwic (3:0).
Piąte miejsce wywalczyła drużyna SP 3 z Orzesza – Zawady, szóste -dla  Gimnazjum z Jeleśni (3:0). Siódme było Gimnazjum z Poczesnej, a 8 – Gimnazjum z Jaworzna.

Zwycięzcy (miejsca 1-3) otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy.

Zawody przygotował i sprawnie poprowadził jako Sędzia Główny – W. Drwięga.