We wtorek, 3 lipca, od 14:00 rozpoczęto rywalizację w kolejnej edycji PUCHARU LATA w tenisie stołowym dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych.  Puchar – to 5 punktowanych turniejów rozgrywanych w lipcu (3, 10 i 17) oraz w sierpniu (14 i 21). Na zakończenie (28 lub 30 sierpnia) zostanie rozegrany turniej TOP 8 – podsumowujący wakacyjną rywalizację. 
Kategorie młodzieżowe rozpoczęły walkę o punkty rankingowe od godziny 14;00. Na starcie pojawiło się 11 dziewcząt i chłopców, którzy rywalizowali w formule OPEN (bez podziału na wiek i kategorie). Zawodniczki i zawodnicy przyjechali do Łazisk z Cieszyna, Rudy Śląskiej, Dąbrowy, Mikołowa, Orzesza i oczywiście z Łazisk. 

Wśród grupy młodszej zwyciężył Adam PIĄTEK z Orzesza. Drugie miejsce zajął Rafał BRZĄKALIK z Łazisk. Trzeci był Jakub SKORUPA. 

Od 17:00 rywalizację rozpoczęli SENIORZY. Prawie pięćdziesięciu zawodników z wielu miejsc Śląska przyjechało do Łazisk dla wysokiego poziomu gry, dla wielu meczy i sympatycznej atmosfery. Po 5 godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców pierwszego turnieju PUCHARU LATA 2018.

Zwyciężył – Piotr PUDA (Góra/ Pszczyny. Drugie miejsce zajął Jerzy PEŁKA (Orzesze), a trzeci był Krzysztof ZIĘTY (Tychy). Gratulujemy sukcesu w pierwszym turniej cyklu.

W załącznikach wyniki:  JUNIOR 3.07.2018  oraz  SENIOR – 3.07.2018 , a także RANKING – Puchar LATA 2018,