BADMINTON ŻYJE i ma się dobrze 🙂

W niedzielę, 18 listopada w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrano kolejny turniej z cyklu “łaziskiej przygody z badmintonem”. Na starcie piątej imprezy w tym roku stanęło prawie 50 osób, w różnym wieku i z różnymi umiejętnościami (w większości bardzo wysokimi). Zawodniczki i zawodnicy przyjechali do Łazisk z Rybnika, Czerwionki, Zabrza, Bytomia, Radlina, Nakła, Katowic, Tych, Bielska Białej, Mikołowa i oczywiście z Łazisk. Wśród grających był również przedstawiciel Indii mieszkający i pracujący czasowo w Gliwicach.  Różnorodne kategorie wiekowe, umięjętnościowe, wiele zaplanowanych dla każdego meczy (każdy zagrał nie mniej  niż 4 pojedynki), a przede wszystkim wysoki i stale podnoszący się poziom uczestników, niezwykle korzystnie wpływają na poziom łaziskiej przygody z badmintonem. 

Po wielu godzinach gry, po wielu zaskakujących wynikach, po grze “do końca”, o każdą lotkę, o każdy punkt, o każdą wymianę wyłoniono zwycięzców. 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

MIEJSCE MĘŻCZYŹNI – OPEN MĘŻCZYŹNI – SENIOR (+ 45 LAT) KOBIETY – OPEN NOWICJUSZ
1. Paweł GANSINIEC (Nakło) Wojciech DRWIĘGA (Łaziska) Ola SZTEJNWALD (Zabrze) Wiktor KARCZEWSKI (Zabrze)
2. Robert BORSZCZ (Zabrze) Kornel KOPTOŃ (Katowice) Dorota CZECH (Bielsko) Rafał BUGLA (Łaziska)
3. Piotr WOŹNIAK (Zabrze) Irek GEMBALCZYK (Rybnik) Wiktoria GRYCMAN (Wodzisław) Ola SZTEJNWALD (Zabrze)
4. Maciej KIESLER (Katowice) Mariusz DUDEK (Katowice) Amelia KOPIEC (Wodzisław) Krzysztof JURECZKA (Radlin)

W kategorii JUNIOR zwyciężył Dominik POPŁAWSKI (Zabrze), drugi był Maciej SZCZYRBA (Czerwionka), a trzeci Szymon MICHAŁOWSKI (Zabrze).
W kategorii JUNIORKA najlepszą okazała się Wiktoria GRYCMAN. Drugie miejsce wywalczyła Amelia KOPIEC, a trzecie Jessica PLUTOWSKA – wszystkie juniorki z Wodzisławia.

Zwycięzcy w kategoriach OPEN i Nowicjuszu otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR. Akcentem upamiętniającym 100 lecie niepodległości było wręczenie w każdej kategorii dla jednego z uczestników pamiątkowej koszulki z orłem. Nagrody rzeczowe zapewnił Organizator oraz F

undacja Pracownicza PRO EKO (Łaziska). 

Zawody przygotował, poprowadził i opisał: W. Drwięga

W załącznikach wyniki: M – OPEN  ///   FINAŁ 1 – 4  SENIOR +45   ///  KOBIETY – OPEN  ///    NOWICJUSZ  ///  JUNIOR-JUNIORKA

W galerii foto z udanego turnieju – a tu Ranking badminton 2018  po 5 turniejach

Kolejna impreza badmintonowa, kończąca sezon 2018 – odbędzie się 9 grudnia (niedziela) od godziny 10:00. Już dziś zapraszamy.