Sportowe zakończenie roku nie mogło odbyć się bez tenisa stołowego. W sobotę, 29 grudnia rozegrano w Hai MOSiR w Łaziskach Górnych Otwarty Świąteczny Turniej tenisa stołowego. W kategorii młodzieżowej (JUNIOR) wzięło udział 15 zawodników, którzy przyjechali nie tylko z Łazisk, ale także z Tych, Lędzin, Bierunia, Katowic, Tarnowskich Gór, Mikołowa, Orzesza, Ornontowic. Najlepszym w tej kategorii okazał się zawodnik MOSiR – Rafał BRZĄKALIK, który zwyciężył we wszystkich pojedynkach. Drugie miejsce wywalczył Przemek STOKŁOSA z Ornotowic, a trzeci był Janek KAPELA z Mikołowa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR Łaziska Górne. Nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowali Sponsorzy.

Równolegle rozgrywany był turniej w kategorii SENIOR (+25 lat). Tu zgłoszonych było ponad 50 zawodników, którzy przyjechali nie tylko z terenu powiatu mikołowskiego, ale również z Częstochowy, Katowic, Zabrza, Gliwic, Lędzin, Tyc. Wodzisławia, Rybnika, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Siemianowic, Czeladzi, Jaworzna, Knurowa, Mysłowic, a także z poza województwa: z Opola. Wśród uczestników był również reprezentant Niemiec, mieszkający na stałe w Hanowerze. 

Bardzo zacięte, stojące na bardzo wysokim poziomie wszystkie pojedynki przyniosły nieco nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Zwyciężył niespodziewanie, pokonując w finale faworyta – Krzysztof ZIĘTY (Tychy). Drugie miejsce wywalczył rozstawiony z numerem 1 – Grzegorz MARCINIEC (Wodzisław), a trzeci był Piotr PIASECKI (OPOLE). Bardzo miła, sportowa atmosfera towarzyszyła całemu turniejowi. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR Łaziska, nagrody rzeczowe zapewnił Organizator dzięki Sponsorom.

Szczegółowe wyniki kategoria: JUNIOR   ///    SENIOR

Zawody przygotował i poprowadził oraz przygotował sprawozdanie: W. Drwięga