09.03.2019 na parkiecie hali MOSiR-u w Łaziskach Górnych został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Henryka Łożyńskiego właściciela firmy „HEDAR” dla zawodników z rocznika 2009.

W zawodach uczestniczyło osiem zespołów, w tym dwie drużyny Polonii Łaziska Górne, które prowadził trener Piotr Mleczko.

Druga drużyna Polonii zajęła czwarte miejsce w grupie z bilansem dwóch przegranych i jednego remisu. Ostatecznie II Polonia zajęła piąte miejsce w turnieju remisując 3:3 z drużyną Stali Zabrze, a po karnych – wygrywając 2:0.

Pierwsza drużyna Polonii z bilansem dwóch zwycięstw i jednego remisu zajęła pierwsze miejsce w grupie. W półfinale łatwo pokonała Pniówek Pawłowice 5:1 i z niecierpliwością czekała na mecz finałowy.

Mecz o 3 miejsce rozegrały drużyny GKS Jastrzębie i Pniówka Pawłowice. W tym spotkaniu padł wynik 4:0 – pojedynek był wyrównany, ale skuteczność była po stronie zawodników z Jastrzębia.

Finał usatysfakcjonował wszystkich obecnych w hali Łaziskiego MOSiR-u. Po dwóch szybko zdobytych bramkach przez Polonię, AP Rybnik doprowadził do remisu 2:2.

Bardziej odporni psychicznie i więcej zimnej krwi w końcówce zachowali zawodnicy z Łazisk strzelając trzecią bramkę. Największy puchar został w Łaziskach, a zwodnicy z Rybnika zadowolili się drugim miejscem.

Po zmaganiach na boisku zostały wręczone puchary, medale, dyplomy i statuetki. W imieniu fundatora nagród Henryka Łożyńskiego, wręczenia dokonał członek zarządu KS Polona Łaziska Ryszard Smolorz.

Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju, a w szczególności dla zawodników Polonii Łaziska i trenera Piotra Mleczki za sportową postawę w czasie całego turnieju, wolę walki, zaangażowanie, determinację i duże umiejętności piłkarskie. W pełni zasłużyli na ten sukces.

Najlepszy strzelec turnieju: Borys Kozieł GKS Jastrzębie
Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Klima KS Polonia Łaziska
Najlepszy bramkarz turnieju: Patryk Wita AP Champions Rybnik

Relację przygotował: Kazimierz Kaszok