6 marca 2019 roku “Nasza Gazeta” przyznała wyróżnienia w plebiscycie “Sportowa Osobowość Roku 2018 Powiatu Mikołowskiego”.

Wśród laureatów znaleźli się sportowcy z Łazisk Górnych: Ania Bonk, Daria Mendecka, Kazimierz Kaszok i Marian Olszówka.

Serdecznie gratulujemy naszym wyróżnionym!
I dziękujemy za wszystko…

A sylwetki laureatów prezentujemy poniżej:

Ania Bonk – Trenerka lekkiej atletyki MOSiR Łaziska Górne

Już jako juniorka zdobywała medale MP w chodzie sportowym. Potem była Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie uzyskała również uprawnienia jako trener II klasy lekkiej atletyki, instruktor gimnastycznych form aktywności ruchowej oraz instruktor pływania. Od ośmiu lat trenuje dzieci i młodzież, którym zaszczepia pasję do biegania oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Jej zawodnicy, wygrywają największe imprezy biegowe w Polsce.

Daria Mendecka – Lekkoatletka MOSiR Łaziska Górne

Przygodę z bieganiem rozpoczęła w VI klasy szkoły podstawowej, trenując w łaziskim klubie MKS Biegacz Łaziska Górne. W 2009 roku jej trenerką została Anna Bonk i od tego czasu stała się specjalistką biegów ulicznych. Startuje na dystansach od 5 do 10 kilometrów. Jej rekordy życiowe to 18.55 min. na 5km i 39.12 min na 10km. Startowała w setkach różnego rodzaju biegów, odnosząc wiele sukcesów.

Kazimierz Kaszok – Trener Koordynator grup młodzieżowych w Polonii Łaziska

Przyszedł grać w Polonii Łaziska i od razu został czołowym piłkarzem. Po zakończeniu kariery, zajął się wychowywaniem swoich następców. W MOSiR Łaziska Górne, oprócz trenowania młodzieży, jest również koordynatorem drużyn młodzieżowych. W sezonie letnim ustala i koordynuje treningi wszystkich grup oraz zgrywa terminy meczów i turniejów drużyn młodzieżowych. A zimą organizuje Turnieje Halowe. Turnieje te cieszą się dużą popularnością, o czym świadczy udział w nich takich drużyna jak: Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, GKS-y Tychy i Katowice, Raków Częstochowa, Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec czy Wisła Kraków.

Marian Olszówka – Szczypiornista – Łaziska Górne

„Człowiek orkiestra” łaziskiej piłki ręcznej i polskiego handballu weteranów. Jako zawodnik grał w Polonii Łaziska, Pogoni Zabrze, AZS-ie Katowice, Stali Mielec i Grunwaldzie Ruda Śląska. Po zakończeniu kariery zawodniczej, pracował jako trener, działacz zawodnik w kategorii oldbojów. Jest pomysłodawcą Memoriału im. Jana Olszówki (starszego, przedwcześnie zmarłego brata) w kategorii weteranów. Kiedy w 2003 roku EHF ogłosiła pierwsze Mistrzostwa Europy w kategorii weteranów, Marian Olszówka natychmiast skrzyknął zespół zawodników startujących w łaziskich Memoriałach i pod szyldem reprezentacji Polski ekipa wywalczyła brązowy medal. Kiedy rozpoczęto rozgrywać Mistrzostwa Polski Weteranów, ekipa pod wodzą „Mańka” również stawała na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym stopniu. Za tę aktywność, podczas obchodów jubileuszu 100-lecia piłki ręcznej w Polsce, został odznaczony Odznakę Diamentową z Wieńcem „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”.