W czwartek, 28 marca, w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrano półfinał wojewódzki w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych rocznika 2006 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Były to zwycięskie ekipy z czterech rejonów . Reprezentowały rejony: Chorzów, Cieszyn, Tychy i Mysłowice. Wśród uczestników był przedstawiciel powiatu mikołowskiego – ZSP Ornontowice – drużyna chłopców.

Po bardzo zaciętych pojedynkach, często trzymających w napięciu do ostatniego meczu, ostatniego seta, ostatniej piłki – po ponad czterech godzinach zmagań – wyłoniono zwycięzców.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna SP 1 Tychy. Druga była reprezentacja Sportowej Szkoły Podstawowej z Mysłowic. Trzecie miejsce dla SP 7 z Cieszyna, a czwarte dla SP 22 z Chorzowa.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce dla Sportowej Szkoły Podstawowej z Mysłowic, drugie dla SP 1 z Cieszyna. Na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkolno-Przedszkolny z Ornontowic, a na czwartym Społeczna Szkoła Podstawowa z Chorzowa.

Dwie pierwsze ekipy w każdej kategorii zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 4 kwietnia w Bytomiu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

W galerii kilka zdjęć z półfinału.
Zawody przygotował i poprowadził jako sędzia główny: W. Drwięga