W niedzielę, 14 kwietnia, kręgielnia bowlingowa w Hali MOSiR gościła miłośników “kulania”. Na starcie stanęło prawie 30 osób, reprezentujących miasta naszego regionu, ale również gracze z Krakowa. Znaczną grupę stanowili mieszkańcy Łazisk, którzy coraz liczniej, głównie za sprawą miłej, rodzinnej atmosfery turniejów bowlingowych, uczestniczą w tej formie zabawy – często całymi rodzinami. Ważnym elementem jest coraz liczniej reprezentowana płeć piękna – tym razem w zawodach walczyło 10 pań. Dodatkowym, miłym akcentem rywalizacji jest integracja – gdyż w zawodach uczestniczą w coraz większej liczbie osoby niedosłyszące.
Po rozegraniu przewidzianych gier i podsumowaniu wyników – wyłoniono zwycięzców.
W rywalizacji Kobiet – pierwsze miejsce zajęła Ola Pagieła (Skoczów) z wynikiem 572 punkty i średnią ponad 190. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Szkucik (Bielsko) z wynikiem 495 punktów i średnią 165. Trzecia była Alina Wojaczek (Rybnik) z wynikiem 392 punkty i średnią 130.
Kategorię mężczyzn zwyciężył Artur Stabik (Łaziska) uzyskując 674 punkty i bardzo wysoką średnią 224,6. Drugie miejsce wywalczył Paweł Kozok (Łaziska) z wynikiem 573 punkty i średnią 191. Trzeci był Mateusz Maślanka (Bielsko) z wynikiem 568 punktów i średnią 189.
Bardzo wysoki poziom, bardzo wyrównane wyniki w przedziałach, różny umiejętności od początkujących do zaawansowanych – ale najważniejsze – dobra zabawa – to podstawa łaziskich spotkań bowlingowych.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR, a także gadżety i upominki ufundowane przez Biuro Jana Olbrychta posła parlamentu europejskiego.
O nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz dobrą organizację imprezy zadbał W. Drwięga, który zawody przygotował, poprowadził i opracował.
W galerii – wspomnienie fotograficzne imprezy.