W sobotę, 25 maja, po raz XII odbył się BIEG ULICZNY O „ŁAZISKIE LIŚCIE” IM. A. KALEI. Jest to największa impreza sportowa w naszym mieście, która co roku przyciąga społeczność biegową nie tylko z terenu powiatu mikołowskiego, ale również całego Śląska. W tym roku w biegu głównym na 5 km wystartowało 184 zawodników.


Tradycyjnie wydarzenie poprzedzone było biegami dla dzieci i młodzieży, które odbyły się na stadionie miejskim w czterech różnych kategoriach wiekowych dla chłopców i dziewcząt. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała frekwencji wśród dzieci. W wydarzeniu wzięło udział 158 małych zawodników.


Po raz pierwszy podczas imprezy odbył się Rekreacyjny Marsz Nordic Walking. Na starcie stanęło 31 zawodników, którzy ruszyli ze stadionu w kierunku parku za ORS Żabka. Dystans marszu wyniósł 4,9 km.


Społeczność „nordicowa” w Łaziskach stale rośnie i rozwija się – widać to podczas comiesięcznych Marszy Nordic Walking z MOSiR-em, ale również na łaziskich ścieżkach każdego dnia. Widoczna jest też siła treningu w grupie, potrzeba integracji i wspólnych spotkań na zawodach, stąd pomysł, aby wydarzenie to na stałe zagościło w programie Biegu Ulicznego o „Łaziskie Liście” im. A. Kalei


Dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Biegu Ulicznego za wspólną zabawę i sportowe emocje, dziękujemy osobom zaangażowanym w działanie komitetu organizacyjnego: Agacie Smołuch, Annie Bonk, Rafałowi Gałuszce, Rolandowi Kopiec, Kamilowi Klonowskiemu, Mateuszowi Talarczykowi oraz uczniom Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Dziękujemy sponsorom: Piekarnia Ewa z Łazisk Górnych, Vega Sport, Mikołowski Bank Spółdzielczy, Sklep Decathlon oraz Towarzystwo Przyjaciół Łazisk.

A oto wyniki biegów w poszczególnych kategoriach:

BIEG GŁÓWNY NA 5 KM

BIEG DZIECI I MŁODZIEŻY – WYNIKI

GALERIA FOT. KAMIL KLONOWSKI

Fot. M. Strzelczyk Gazeta Łaziska