W sobotę 15 czerwca , w Hali MOSiR przy ul. Ogrodowej już po raz 19 rozegrano Otwarty Turniej siatkówki drużyn mieszanych, złożonych minimum z 2 kobiet i 4 mężczyzn. Rywalizowano w kategorii OPEN oraz w kategorii SENIOR, w której łączny wiek przebywających na boisku zawodników musiał być większy niż 210 lat. Do turnieju zgłosiło się łącznie ponad 20 drużyn. Po rozegraniu gier eliminacyjnych oraz po weryfikacji drużyn, do Turnieju Głównego zakwalifikowano 8 drużyn w kategorii SENIOR oraz 6 drużyn w kategorii OPEN.

Pięknym elementem rywalizacji było pojawienie się w Turnieju zupełnie nowych miłośników amatorskiej siatkówki, które reprezentowały nie tylko nasze województwo i powiat mikołowski. Wśród uczestników były drużyny z Wadowic, Katowic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Zabrza, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Tych, Bierunia, Orzesza, Mikołowa, Wyr i oczywiście z Łazisk.

Niezmiernie wyrównana rywalizacja oraz niezwykle wysoki poziom gry wszystkich uczestniczących w Turnieju drużyn, to również wyznacznik jakości i popularności imprezy.

Po wielu godzinach imponujących wymian, po walce o każdą piłkę, o każdy punkt, o każdego seta – wyłoniono zwycięzców. 
W kategorii SENIOR najlepszą okazała się drużyna z Bierunia- “ATAK DOŁEM”. Drugie miejsce wywalczyła ekipa z Wyr – “ANIA TEAM”. Miejsce trzecie dla drużyny”WOMEN DANCE” z Tych, a czwarte dla ekipy z Łazisk – “WOJTEK & PRZYJACIELE”.
Kategoria OPEN-stojąca na niezmiernie wysokim poziomie,była niezwykle emocjonująca do ostatniej piłki. Ostatecznie zwyciężyła ekipa pod nazwą “NAZWA BĘDZIE PÓŹNIEJ” reprezentująca Rudę Śląską. Drugie miejsce przypadło drużynie “SPIŻOWI MOCNI” z Katowic. Trzecie miejsce wywalczyła  ekipa z Dąbrowy Górniczej, a czwarte miejsce “DREM TEAM” z Wadowic.
Drużyny z miejsc 1-6 otrzymały w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR oraz dyplomy.
O nagrody zadbał Organizator, który turniej przygotował, poprowadził i podsumował – (już po raz 19-ty) – W. Drwięga 
Kolejna tego typu impreza – w październiku w ramach Dnia Edukacji.

W galerii – fotograficzne wspomnienia z turnieju.