W niedzielne przedpołudnie, 16 czerwca, w Hali MOSiR odbył się już, rozgrywany po raz 9 – Siatkarski Turniej MIXTÓW. Grając na boiskach o wymiarach 8m x 8m, zgodnie z zasadami siatkówki plażowej, rywalizowano w dwóch kategoriach: OPEn oraz senior (łączny wiek pary min. 70 lat). Do obu turniejowych kategorii  zgłosiło się 14 drużyn.
Grano każdego seta do 21 punktów, zgodnie z zasadami siatkówki plażowej i zgodnie z zasadami tej dyscypliny. 

Mimo upału i dużego zmęczenia, rywalizacja przyniosła wiele satysfakcji, wielu niezwykle zaciętych pojedynków, a jednocześnie wielu momentów super zabawy – bo taka jest idea tej imprezy.

Ostatecznie w kategorii OPEN zwyciężyła drużyna “ANI i IGORA” z Katowic, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. Z jedną przegraną – drugie miejsce wywalczyła ekipa z Dąbrowy – “Karoliny i Kamila”. Miejsce trzecie w ścisłym finale zajęła drużyna z Orzesza – “Strażników Galaktyki”,

W kategorii SENIOR, tytuł obroniła ekipa “Patrycji i Mariusza” z Łazisk. Drugie miejsce dla “Julki i Wojtka” z Łazisk, a trzecie miejsce po niezwykle emocjonującym meczu przypadło dwójce: “Maja i Stasiu” z Mikołowa, a czwarte dla małżeńskiej pary “Martyny i Janusza” z Mikołowa.
Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki.

O nagrody zadbał Organizator, który turniej przygotował, poprowadził i opisał: W. Drwięga 

W galerii – fotorelacja z turnieju.