Za nami drugi Otwarty Turniej Pucharu Lata 2019. We wtorek, 9 lipca w Hali MOSiR przy ul. Ogrodowej o 14:00 rozpoczęto rywalizację dzieci i młodzieży. Na start dotarło 12 uczestników, z 15 zapisanych. Młodzi zawodnicy zgodnie z RANKINGIEM zostali tym razem podzieleni na dwie grupy, w których rozegrali mecze “każdy z każdym”. Po meczach grupowych, zawodnicy z miejsc 1 i 2 z każdej grupy, awansowali do fazy finałowej, w której grali o miejsca 1-4, Zawodnicy z kolejnych miejsc w grupach eliminacyjnych, zagrali w podobny sposób – walcząc o miejsca 5 – 8 i 9 – 12. W drugi Turnieju Pucharu Lata 2019 zwyciężył Sebastian SZOSTOK. Drugie miejsce zajął Oskar CESARZ, a trzeci był Wojtek WOJTASZCZYK.
Ranking po drugim Turnieju – dostępny: ranking JUNIOR 2019

O godzinie 17:00 rywalizację rozpoczęła kategoria OPEN, w której ponownie wystąpiła bardzo duża liczba uczestników – rywalizowały 72 zawodniczki i zawodnicy, rozgrywając mecze o wszystkie miejsca. W rekordowym tempie, walcząc na 20 stołach rozegrano prawie 300, często pięciosetowych, stojących na bardzo wysokim poziomie pojedynków. Wszystkie mecze były niezwykle zacięte, ale toczone w sportowej atmosferze. W turnieju zwyciężył Piotr ZEMŁA. Drugi był Grzegorz TRAWIŃSKI, a trzeci – Artur SZOŁTYSEK (zwycięzca pierwszego turnieju) – Wyniki dostępne:  ranking OPEN 2019

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich chętnych do gry lub tylko do popatrzenia jak się gra i na jak wysokim poziomie, zapraszamy 13 sierpnia – na trzeci punktowany Turniej Pucharu LATA 2019.

Zawody poprowadził: W. Drwięga