2 lipca rozpoczęto wakacyjną rywalizację w tenisie stołowym. To już kolejna edycja, tej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku został pobity zeszłoroczny rekord ilości zawodników grających łącznie w turniejach. Było to 73 graczy, którzy zagrali w 5 turniejach.  W tym roku, już w pierwszym turniej Pucharu Lata zgłosiło się do rywalizacji 80 zawodników. Ostatecznie – wystartowało 76 osób w grach OPEN oraz 13 młodych zawodniczek i zawodników, walczący w kategorii JUNIOR. Duża liczba chętnych spowodowała zmianę w Regulaminie – za pierwsze miejsce do rankingu przydziela się 100 pkt, za drugie 98, za trzecie 96, za czwarte 94, za kolejne o 1 punkt mniej.

Kategoria JUNIOR rozpoczęła rywalizację o 14:00 – zapisanych było 15 graczy, ostatecznie dojechało 12 osób. Najwyższe miejsce w I Turnieju Puchara Lata Juniorów wywalczył Miłosz PIECOWSKI (Rybnik). Drugie miejsce zajął Jakub SKORUPA (Lubsza). Trzecie miejsce zajął Mateusz Kabut (Pszów). Wyniki i ranking po pierwszym Turnieju – ranking JUNIOR 2.07.2019

Kategoria OPEN rozpoczęła swoje zmagania o 17:15, a zakończyła po rozegraniu meczy o wszystkie miejsca dla 76 zawodników o 22:15!!!
Tak duża liczba zawodników oraz bardzo dużo rozegranych meczy mogło skończyć się tak szybko dzięki bardzo dobrej organizacji i prowadzeniu Turnieju.
W I turnieju OPEN zwyciężył Artur SZOŁTYSEK (Żory). Drugie miejsce wywalczył Jarek BADURA (Żory). Miejsce trzecie – Robert Klafczyński (Zabrze).
Wyniki i ranking I Turnieju Pucharu Lata OPEN: ranking OPEN 20.07.2019

Kolejny Turniej już w najbliższy wtorek – 9.07.2019. Młodzież zapraszamy na 14:00 – zgłoszenia SMS lub 30 minut przed Turniejem.
Kategoria OPEN – rozpoczyna się o 17:00, zgłoszenia SMS (511 078 472) do poniedziałku do 18:00.

Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga