W niedzielę 1 września 2019 w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrano kolejny turniej z cyklu łaziskiej przygody z badmintonem – Turniej KONIEC WAKACJI 2019 organizowany wspólnie z Fundacją PRO EKO.

W Turnieju rywalizowano w kategoriach OPEN, Mężczyźni SENIOR, Kobiety OPEN, Amator “A”, Amator “B” Nowicjusz oraz w kategoriach dziecięcych JUNIOR i JUNIOR młodszy (7-12 lat). Na starcie stanęło wielu bardzo dobrych zawodników – amatorów, którzy przyjechali z wielu śląskich miast (m.in. Zabrze, Rybnik, Katowice, Bielsko, Cieszyn, Pszczyna, Bieruń). Ale wśród uczestników były również osoby z zagranicy: Ukraina i Indie. 

Bardzo wysoki poziom, dopasowany do każdej kategorii, walka o każdą lotkę, każdy punkt, każdego seta, każdy mecz, wiele meczy – często trzysetowych, ale przede wszystkim – super zabawa, super atmosfera – to gwarancja łaziskich turniejów. I tak było również w niedzielę. 

Po ponad ośmiu godzinach rywalizacji, przy wysokiej temperaturze, po niezliczonej liczbie odbić, skrótów, “klirów”, bo niezwykle efektowych zagraniach – wyłoniono zwycięzców. w poszczególnych kategoriach zwyciężali:
Wyniki OPEN – Robert BORSZCZ,
Wyniki SENIOR – Krzysztof MYALSKI,
Wyniki KOBIETY – Ola WYROBEK,
Wyniki AMATOR “A” – Mateusz BLAZY
Wyniki AMATOR “B” – Jakub KONSTANTY
Wyniki JUNIOR – Jakub KONSTANTY
Wyniki JUNIOR Młodszy – Pola GARCORZ

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody – Sponsorzy.

Zawody przygotował i poprowadził W. Drwięga