Przez 5 wakacyjnych wtorków  (dwa lipcowe i trzy sierpniowe) w Hali MOSiR przy ul. Ogrodowej rozgrywano cykl turniejów tenisa stołowego PUCHAR LATA. To już dziesiąta edycja tej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na Turnieje przyjeżdżają chętni z całego województwa.

Rozgrywki prowadzone są dla młodych adeptów tenisa – kategoria JUNIOR oraz dla starszych – kategoria OPEN. W tym, jubileuszowym roku uczestników było najwięcej. Każdy turniej kategorii OPEN gromadził na starcie ponad 70 uczestników, a w rekordowym – pierwszym turniej zagrało 80 zawodników. Łącznie w OPEN przynajmniej w jednym turnieju wystartowało 120 osób. W kategorii JUNIOR – to prawie 20 osób.

Bardzo wysoki poziom rywalizacji, wiele gier do zagrania, różnorodni przeciwnicy, sprawna organizacja tak dużego turnieju – to element, które z pewnością przyciągają chętnych do tenisowych zmagań.

W kategorii JUNIOR, w całym cyklu zwyciężył Sebastian SZOSTOK, drugie miejsce zajął Mateusz KABUT (Pszów), a trzeci był Tomasz KAŁUŻA (Łaziska).

W kategorii OPEN rywalizacja trwała do ostatniego, punktowanego turnieju, a różnice po podsumowaniu były bardzo niewielkie – w przedziale 8 punktów było aż czterech zawodników.
Do klasyfikacji końcowej liczyły się punkty z czterech turniejów. Ostatecznie zwyciężył Artur SZOŁTYSEK – Żory (396 pkt). Drugie miejsce Piotr Zemła – Gliwice (394 pkt). Trzeci był Bartek PACIA – Katowice (378 pkt), czwarty Robert KLAFCZYŃSKI – Zabrze (375 pkt), piąty Jacek BALAWAJDER – Wodzisław – (372 pkt), a szósty – Jerzy PEŁKA – Orzesze – (370 pkt).

Podsumowaniem kategorii OPEN połączone z wręczeniem pucharów i nagród był sobotni Turniej, w którym zwyciężył Piotr ZEMŁA, drugi był Bartek Pacia, a trzeci Krzysztof PĘCIAK.