Polonia Łaziska zwycięzcą XXX Międzynarodowego Memoriału im. Jana Olszówki w piłce ręcznej.

Coroczny turniej piłki ręcznej mężczyzn im. Jana Olszówki odbył się w dniach 28-29 września 2019 w hali MOSiR-u w Łaziskach Górnych.

W turnieju rywalizowało 6 drużyn: TSV Schonberg i HSG Neuss Dusseldorf z Niemiec oraz reprezentacje KS Polonia Łaziska, Masters Warszawa, Lwy Jasia Łaziska Górne oraz Kadra Śląska Masters.

W finałowym meczu spotkali się zawodnicy Polonii z gośćmi z Neuss. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 11:11 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Polonia Łaziska była lepsza i stanęła na I miejscu podium. Drugie miejsce zdobyła ekipa HSG Neuss Dusseldorf, a trzecie – Lwy Jasia Łaziska Górne.

• Tytuł najlepszego strzelca turnieju zdobył Rafał Pluta (15 bramek).
  • Najlepszym bramkarzem okazał się Gerd Golla.
  • Tytuł MVP zawodów wywalczył Andrzej Olszówka, zaś najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Bastiana Musiolika.

Puchary i nagrody triumfatorom wręczali Burmistrz Łazisk Górnych Aleksander Wyra oraz Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

Tegoroczny turniej odbył się pod hasłem „Spotkanie Pokoleń”. Oprócz sportowych emocji, była zatem moc wzruszeń związana ze spotkaniem dawno niewidzianych przyjaciół.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.