I Grand Prix Polski w tenisie stołowym kategorii ŻAK, które odbyło się w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych w dniach 11-13 października 2019 🏓🏓 to już historia.
Czas na podsumowanie i podziękowania….

To pierwszy turniej w tym sezonie w najmłodszej kategorii wiekowej i jedyny, który został zorganizowany w naszym województwie. 
W piątkowych (11.10) zmaganiach turnieju eliminacyjnego wystartowało prawie 80 zawodniczek i zawodników. Z naszego rejonu 10 żaczek i 14 żaków walczyło o awans do sobotniego Turnieju Głównego. Szczęśliwie eliminacje zakończyły 4 żaczki i 6 żaków, co dało łączną, liczną reprezentację naszego regionu – 14 zawodniczek i 12 zawodników. 
W sobotnim turnieju wystartowało 128 żaków, w kategorii dziewczynek i chłopców. Do ścisłej grupy 32 najlepszych w Polsce żaczek i żaków, awansowało ze Śląska 5 żaczek i 6 żaków. Ostatecznie w niedzielnych finałach sukces odniosła Emilka TWARDAWA (Czechowice), która wywalczyła miejsce 3-4. W pierwszej turniejowej dwunastce była jeszcze Natalia RATAJCZYK (Chybie) oraz żacy Piotr SZARY i Mateusz Gawlas (Czechowice) oraz były zawodnik naszego MOSiR, obecnie trenujący w Orzeszu Tomek KAŁUŻA.
To duży sukces zawodników i trenerów naszego regionu. GRATULUJEMY!!!
 W I GRAND PRIX POLSKI w tenisie stołowym w kategorii ŻAK  zwyciężali:
ŻACZKI:
1 miejsce: Anna ULATOWSKA (MKS VOLOVIA Wołów)
2 miejsce: Katarzyna ULATOWSKA (OLIMPIJCZYK Jeżewo)
3-4 miejsce: Emilia TWARDA (Czechowice) i Agata KRAUSE (MKS EMDEK Bydgoszcz).

ŻACY: 
1 miejsce: Samuel MICHNA (UKS LIS Sierakowice)
2 miejsce: Fabian SPRZĄCZAK (GLKS Nadarzyn)
3-4 miejsce: Szymon FLAUMENHAFT (PKS KOLPING Jarosław) i Aleks PAKUŁA (KTS Sieradz).

Podziękowania należą się współorganizatorom turnieju – Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego i Panu Prezesowi Dariuszowi Szumacherowi, za wsparcie i przekazane nagrody rzeczowe dla zwycięzców, Śląskiemu Związkowi Tenisa Stołowego i Panu Prezesowi Robertowi Wielgoszowi, za pomoc merytoryczną, Sędziom Głównym – Robertowi Olenckiemu, Stafanowi Kosturowi i Marcinowi Wolińskiemu – za sprawne przeprowadzenie turnieju, wszystkim sędziom stolikowym – za brak pomyłek i solidne sędziowanie, obsłudze technicznej Hali – za wzorową pracę i dbanie, aby nikomu niczego nie brakowało i żeby wszędzie było czysto, SPONSOROM – za wsparcie, zrozumienie i serce dla sportu i tenisa oraz wszystkim, których praca i zaangażowanie pozwoliło na sprawne i profesjonalne przeprowadzenie turnieju, dające nadzieję na kolejne ogólnopolskie imprezy w Łaziskach.
Dziękujemy również zawodnikom i trenerom za udział w imprezie. Bez WAS nie byłoby tego wszystkiego. 
Dziękujemy i mamy nadzieje, że  Łaziska Górne na stałe pozostaną w pingpongowym kalendarzu rozgrywek i na tenisowej mapie Polski.. 
Zawody przygotował: W. Drwięga