W sobotę, 19 października w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych zagościła amatorska siatkówka. Już po raz 18-ty rozegrano Otwarty Turniej Siatkówki drużyn mieszanych, złożonych minimum z dwóch kobiet i 4 mężczyzn. Na starci stanęło 15 ekip nie tylko z najbliższej okolicy. W Turnieju wystartowały drużyny z Mikołowa, Wyr, Gostyni, Orzesza, Rudy Śląskiej, Zabrza, Dąbrowy, Czechowic, Andrychowa. 

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: SENIOR – gdzie suma wieku całej drużyny przebywającej na boisku musiała być większa niż 205 lat oraz w kategorii OPEN. 

Bardzo wysoki poziom rywalizacji, niesamowite akcje, ataki, obrony, bloki, zagrywki, wyrównane i do końca trzymające w napięciu mecze, ale jednocześnie sympatyczna, miła, rodzinna atmosfera oparta na zasadach fair play – to zalety turnieju. 

Trochę ograniczony czas przeznaczony na rozgrywki, wymusił granie nieco krótszych setów, ale dzięki zrozumieniu wszystkich graczy – nie odbiło się to na poziomie i jakości gry. Mecze często kończyły się wynikiem 2:1, a poszczególne sety minimalnym, jednopunktowym zwycięstwem jednej z drużyn. 

Po zakończeniu pojedynków grupowych i gier finałowych wyłoniono zwycięzców. W kategorii OPEN tym razem drużyna “SPIŻOWI MOCNI” (zwycięzca dwóch ostatnich turniejów) musieli uznać wyższość ekipy SILESIA TEAM. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna PIGWA TEAM.

W kategorii SENIOR, ponownie na pierwsze miejsce powróciła drużyna ANIA TEAM. Drugie miejsce dla SŁONECZNYCH, a trzecie dla drużyny RETA TEAM. Wszystkie trzy ekipy doznały jednej porażki, a o końcowych miejscach decydował lepszy bilans setów oraz bezpośredni pojedynek.

Gratulacje dla zwycięzców, pokonanych i wszystkich, którzy byli.

Bardzo udana impreza, z dużą frekwencją zawodników i kibiców (często całych rodzin dopingujących się wzajemnie. 

Imprezę przygotował i poprowadził: W. Drwięga