Już po raz XVIII rozegrano w Hali MOSiR Otwarty Turniej tenisa stołowego w ramach Dnia Edukacji. Na starcie stanęło prawie 40 zawodników reprezentujących cały Śląsk.
Rozgrywki prowadzone były systemem mieszanym, dających zawodnikom niezwykle dużo gier oraz satysfakcji z jakości pojedynków. Poziom uczestników był zróżnicowany, ale każdy mógł rozegrać 8-9 pojedynków, w części z zawodnikami o podobnym poziomie gry.

Po rozegraniu gier w grupach wyłoniono graczy walczących o finał (miejsca w grupach 1-2) oraz zawodników walczących o kolejne lokaty (miejsca 3, 4 i 5 w grupach eliminacyjnych) – walczących o miejsca powyżej 16.

Etap “nokautu” – przegrywający walczy o niższe lokaty, wyłonił ponownie grupy walczące o miejsca 1-4, 5-8, 9-12, 13-16, 17-20, 21-24, 25-28, 29-32 itd.

Walka o każdą piłeczkę, o każdy punkt, o każdy set, o każdy mecz – to zaleta tenisa stołowego – trudnej dyscypliny, w której oprócz umiejętności przeciwnika, trzeba zmagać się z rakietką przeciwnika. Ale to największa umiejętność graczy, dopasowanie stylu, charakteru i umiejętności – do warunków stawianych przez przeciwnika.

Po rozegraniu gier finałowych nagrodzono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Jerzy PEŁKA (Orzesze), drugi był Piotr GRABOWSKI. Trzeci – Tadeusz BILGOŃ (Łaziska), a czwarty – Adam MAKSELON (Gliwice).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody (sponsorzy).

Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga