W czwartek 10 października w Hali MOSiR rozegrano kolejne zawody szkolne w ramach “Licealiady”. Tym razem były to zawody drużynowe w tenisie stołowym. Na starcie stanęło 5 szkół średnich powiatu mikołowskiego. Każda szkoła rozegrało po cztery pojedynki, składające się z gier pojedynczych oraz gry podwójnej.

W rywalizacji dziewcząt – bardzo zaciętej i wyrównanej, zwyciężyły zawodniczki II LO z Mikołowa, które wygrały wszystkie gry. O drugim miejscu, decydowały sety i ich lepszy bilans, gdyż aż trzy drużyny odniosły po dwa zwycięstwa i miały po dwie porażki. Najlepszy bilans setów miało I LO z Mikołowa (sety 8:7). Trzecie miejsce dla ZSEiU z Łazisk (sety 7:6). Czwarte miejsce – ZSP w Ornontowicach (sety 6:7). Piąta lokata dla ZST w Mikołowie

W rywalizacji chłopców – wszystko było jasne i nie potrzebne były dodatkowe tabele. Zwycięstwo odnieśli uczniowie I LO z Mikołowa (komplet zwycięstw). Miejsce drugie dla ZST w Mikołowie. Trzecia lokata dla II LO w Mikołowie. Czwarte – ZSEiU w Łaziskach, a piąte – ZSP w Ornontowicach.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, puchary i dyplomy.
W kolejnym etapie rozgrywek – zawodach rejonowych – będą powiat mikołowski reprezentowały dwie najlepsze drużyny z szansami na udział w półfinale wojewódzkim.

Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga