W poniedziałkowy, świąteczny wieczór, 11 listopada, jak co roku, na kręgielni MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrano Otwarty Turniej Bowlingowy. Rywalizowano w kategoriach Amator, Kobiety OPEN oraz Mężczyźni OPEN.
Do turnieju zgłosiło się 24 zawodników, którzy przyjechali m.in. z Cieszyna, Bielska, Czechowic, Oświęcimia, Katowic, Rybnika i oczywiście z Łazisk. Dzięki podziałowi na kategorie – wszyscy mogli rywalizować na zbliżonym poziomie. Dodatkowym plusem jest fakt, że w łaziskich turniejach zaaklimatyzowały się osoby niesłyszące – (coraz większa grupa), dzięki czemu wszystkie imprezy stają się w pełni integracyjne.
Po rozegraniu i podsumowaniu 4 punktowanych gier, po dobrej, sympatycznej zabawie w biało czerwonych barwach, wyłoniono zwycięzców.
O kolejności w poszczególnych kategoriach często decydowały pojedyncze piny, a w przedziale 10-20 pinów mieściło się kilku zawodników.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Kategoria: AMATOR:
1. Andrian JENDRYSKO (Łaziska) 611 pkt(146, 147, 143, 176),
Kategoria: Kobiety OPEN:
1. Justyna SZKUCIK (Bielsko) – 635 pkt (184, 148, 146, 157)
Kategoria: Mężczyźni OPEN:
1. Chris NAPRAWCA (Rybnik) – 892 PKT (225, 224, 249, 194)

Szczegółowe wyniki w załączniku.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki z elementami upamiętniającymi Narodowy Dzień Niepodległości ufundowane przez MOSiR Łaziska.
Nagrody rzeczowe zapewnił współorganizator – ACTIVEBowling.
Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrodę specjalną – torbę na kulę bowlingową. Losującą była 16 miesięczna Maja, której rodzice brali również udział w turnieju.
Szczęśliwym zwycięzcą okazała się Ola Kozieł – GRATULACJE.

Kolejne zawody już pod koniec listopada – ANDRZEJKOWY TURNIEJ PAR.

WYNIKI – BOWLING DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2019