W czwartek, 31 października, w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrano półfinał wojewódzki LICEALIADY w tenisie stołowym. Na starcie pojawili się zwycięzcy zawodów rejonowych, reprezentujący szkoły średnie czterech rejonów: Katowic, Chorzowa, Pszczyny i naszego (Tychy, Bieruń, Mikołów). Wśród uczestniczących szkół były dwie ekipy z Mikołowa.

Wśród dziewcząt drużyna II LO, a wśród chłopców – drużyna I LO. Rywalizowano zgodnie z zasadami – rozgrywano dwa pojedynki singlowe, następnie mecz deblowy, i gdy wynik był inny niż 3:0, kontynuowano gry pojedyncze, tak aby jedna z rywalizujących parami szkół wywalczyła trzeci punkt.

Bardzo dobrze wypadli uczniowie I LO w Mikołowie, w składzie Jakub WOŹNIAK, Jakub SKRZYPCZYK i Łukasz KOŁODZIEJ, którzy doznali jednej porażki (3:2) i z drugiego miejsca awansowali do Finału Wojewódzkiego. Pierwsze miejsce wywalczyło VIII LO z Katowic, w składzie: Łukasz KOCHAŃCZYK I Olek LILIEN. Trzecie miejsce dla ZS z Cieszyna, a czwarte dla ZS COGITO z Siemianowic.

W rywalizacji dziewcząt nie udało się ekipie z Mikołowa awansować do Finału. Dziewczyny wywalczyły III miejsce, wygrywając z I LO z Chorzowa. Premiowane awansem miejsce pierwsze dla PZS z Pszczyny, a drugie dla IV LO z Katowic.

Finał Wojewódzki LICEALIADY odbędzie się 14 listopada również w Łaziskach. Będziemy gościli 8 najlepszych ekip z całego województwa. Zawody rozpoczną się ok. 9:30.

Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga