W czwartkowy poranek w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych pojawiły się szkolne drużyny dziewcząt i chłopców szkół średnich, które ok. 10:00 miały rozpocząć zmagania w finale LICEALIADY 2019 w tenisie stołowym.
8 najlepszych drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców rozpoczęło walkę o tytuł najlepszej szkoły w województwie w tenisie stołowym.
Wśród uczestników była reprezentacja naszego powiatu – drużyna chłopców I LO z Mikołowa. Wśród uczestników szkoły średnie z Tarnowskich Gór, Częstochowy, Zawiercia, Katowic, Pszczyny, Jastrzębia, Żor, Sosnowca, Wodzisławia, Gliwic, Bielska Białej.
Zawody przygotowane przez Organizatora na 16 stołach zdecydowanie przyspieszyły rozgrywki, które były niezwykle emocjonujące, zacięte – bo przecież walczono w turnieju finałowym, o prestiż i możliwość reprezentowania Śląska w zawodach ogólnopolskich. Wiele pojedynków pomiędzy szkołami kończyło się wynikami 3:2, a o ostatecznym zwycięstwie decydowała dopiero druga runda gier singlowych.

Po prawie 6 godzinach rywalizacji wyłoniono najlepsze szkoły w województwie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła bezkonkurencyjna reprezentacja I Liceum z Tarnowskich Gór w składzie: Milena KLUSZEWSKA, Natalia SZYMCZYK i Julia TOMECKA. Wynik finału 3:1. Kolejne miejsca:
2. I LO w Jastrzębiu, w finale 
3. ZS nr 1 w Żorach, (w meczu o III miejsce 3:1)
4. I LO w Gliwicach,
5. IV LO w Katowicach, (w meczu o V miejsce 3:1)
6. ZSG w Częstochowie,
7. Technikum nr 3 w Pszczynie (w meczu o VII miejsce 3:0)
8. ZS w Zawierciu.

Wśród chłopców najlepszą na Śląsku została drużyna PCKZiU z Wodzisławia w składzie: Marek KOWOL, Kamil SMOŁKA). Wynik finału 3:1. Kolejne miejsca:
2. VIII LO w Katowicach
3. ZSTU w Tarnowskich Górach (w meczu o III miejsce 3:2)
4. I LO w Mikołowie
5. ZSŁ w Gliwicach, (w meczu o V miejsce 3:1)
6. III LO w Częstochowie,
7. ZSEEiM w Bielsku, (w meczu o VII miejsce 3:1)
8. III LO w Sosnowcu. 

Zawody odbyły się przy wsparciu Szkolnego Związku Sportowego, który m.in. zapewnił napoje oraz owoce i drożdżówki dla wszystkich uczestników. Zwycięzcy odebrali z rąk Organizatora pamiątkowe dyplomy, medale i puchary.
Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga