W czwartek i piątek 14 15 listopada w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych rządził badminton. W zawodach powiatowych rywalizowały w czwartek uczniowie szkół podstawowych roczniaka 2007 i młodsi, a w piątek – szkoły podstawowe 2006 i starsi.
W czwartkowej rywalizacji uczestniczyło 18 zespołów szkolnych z powiatu mikołowskiego – 8 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców. W drodze do finału trzeba było zwyciężyć w czterech pojedynkach szkolnych, które składały się z meczy singlowych i jednego debla. W drabince turniejowej walczono “od przodu” o pierwsze miejsce, od tyłu można było zająć drugie miejsce. Drużyny zajmujące 1 i 2 miejsce kwalifikowały się do udziału w zawodach rejonowych.
W czwartkowych zmaganiach dziewcząt zwyciężyła drużyna SP 8 Mikołów. Drugie miejsce wywalczyła SP 10 Mikołów, a trzeci stopień podium opanowała SP z Orzesze. Kolejne miejsca: SP 7 Mikołów, SP 3 Mikołów, SP 3 Łaziska, SP 4 Łaziska, SP 2 Łaziska.
Wśród chłopców najlepiej przebijali lotkę uczniowie z SP 3 z Orzesza. Drugie miejsce przypadło w udziale reprezentacji SP 7 z Mikołowa, a trzecie SP 5 z Orzesza. Kolejne miejsca: SP 3 Mikołów, SP 10 Mikołów, SP 4 Łaziska, SP 1 Łaziska, SP 3 Łaziska, SP 8 Mikołów, SP 2 Łaziska.

W piątkowej rywalizacji starszych roczników rywalizowało łącznie 20 szkół. Wśród dziewczyn zwyciężyła SP 8 z Mikołowa. Drugie miejsce SP 3 Mikołów, a trzecie SP 1 z Łazisk. Kolejne lokaty: SP 4 Orzesze, SP 7 Orzesze, SP 5 Orzesze, SP 10 Orzesze, SP 3 Łaziska, SP 1 Mikołów, SP 4 Łaziska.
Najlepiej u chłopców zagrała drużyna SP 7 z Mikołowa, Druga była drużyna SP 5 z Orzesza, a trzecia SP 3 z Mikołowa. Kolejne miejsca: SP 8 Mikołów, SP 4 Orzesze, SP 1 Mikołów, SP 2 Łaziska, SP 4 Łaziska, SP 1 Łaziska, SP 3 Łaziska.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz dyplomy.