W sobotnie przedpołudnie, 7 grudnia w kręgielni MOSiR rozegrano, wracając “do korzeni” – turniej dla wszystkich chętnych, w którym można było tylko grać kulami, które znajdują się w kręgielni. Super zabawa, super atmosfera, super gracze i super wyniki – choć tak naprawdę najważniejsza było spotkanie i możliwość bowlingowych rozmów…
W Turnieju wystartowało 12 śmiałków, którzy musieli dopasować swoje umiejętności do podstawowego sposobu “kulania” i kul z kręgielni. Zawodnicy przyjechali z Bielska, Dąbrowy, Rybnika, Mikołowa, a nawet reprezentantka Krakowa i oczywiście przedstawiciele z Łazisk.

Po rozegraniu wszystkich czterech punktowanych gier, po podliczeniu wyników w rywalizacji kobiet i mężczyzn wyłoniono zwycięzców. 

W kategorii Kobiet najlepsza okazała się Renata  (Zator), która zwyciężyła z wynikiem 545 punktów, nieznacznie wyprzedzając Justynę (Bielsko) – 542 punkty. Trzecie miejsce dla Aliny (Rybnik), która miała 481 punktów.

W rywalizacji mężczyzn, również o zwycięstwie decydowały minimalne różnice punktowe. Najlepiej z HAUSEBALL poradził sobie Wojtek (Łaziska), który “wykulał” 734 punkty. Drugie miejsce Olek (Dąbrowa) i 723 punkty. Trzecie miejsce Andrzej (Bielsko) 705 punktów. Kolejne lokaty
4. – Mateusz (Bielsko) – 704  punkty,
5. – Zbyszek (Rybnik) – 653 punkty.
6. – Rafał (Łaziska) – 607 punktów,
7. – Hubert (Łaziska) najmłodszy uczestnik rywalizacji – 600 punktów,
8. – Jakub (Mikołów) 459 punktów,
9. – Adam (Łaziska) – 444 punkty. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladowe Mikołajki, a zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR. Dla wszystkich taka przygoda z kulami była na tyle interesująca, że kolejny – kończący zmagania bowlingowe w 2019 roku, również (na prośbę zainteresowanych) będzie rozegrany na podobnych zasadach – a będzie to 28 grudzień 2019 roku od godz. 10:00 (sobota) już dziś zapraszamy.
Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga