W niedzielę (16.03) w kręgielni MOSiR przy ul. Ogrodowej rozegrano Amatorski Walentynkowy Turniej Par. Do turnieju zgłosiło się 8 par  m.in. z Mikołowa, Bielska, Skoczowa, Rybnika i oczywiście z Łazisk. Dobra zabawa i miła atmosfera – to charakterystyka imprezy. Każdy mógł spróbować swoich sił, zwłaszcza, że formuła Turnieju dawała każdej parze (damsko-męskiej)  równe  szanse. Para swoje rzuty wykonywała na zmianę, rywalizację rozpoczynała kobieta i kolejno rzucała rzuty nieparzyste (z dobijaniem), a rzuty parzyste – wykonywał partner. 

Po podsumowaniu punktowanych gier wyłoniono zwycięskie pary. Najlepiej “kulanie” wyszło parze reprezentującej Skoczów i Łaziska – czyli Oli i Arturowi, którzy zdobyli 583 piny w trzech grach. Drugie miejsce dla pary z Rybnika – Alina i Zbyszek osiągnęli wynik nieco słabszy od zwycięzców – rzucając 536 punktów. Trzecie miejsce z nieznaczną stratą zajęła para z Bielska – Justyna i Mateusz, która zdobyła 514 punktów. Czwarte miejsce para z Bielska – Agnieszka i Grzegorz, która miała 468 punktów, a piąte miejsce dla pary z Mikołowa – Martyna i Janusz, która osiągnęła 317 punktów. Miejsce szóste – Magda i Kamil – 247 punktów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Walentykowo – bowlingowe kubeczki, a zwycięzcy (miejsca I-III pamiątkowe puchary. 

Kolejna bowlingowa impreza już niebawem – 8 marca turniej z okazji Dnia Kobiet….