W środowy ranek (26.02.2020) w Wiśle, na stoku SIGLANY, pojawili się przedstawiciele szkół podstawowych powiatu mikołowskiego, aby rywalizować w corocznych zawodach w narciarstwie alpejskim. Na starcie stanęło ponad 150 zawodniczek i zawodników rocznika 2006 i starsi oraz 2007 i młodsi, którzy walczyli na trasie slalomu giganta w zawodach drużynowych i indywidualnych. Mimo dodatniej temperatury warunki na trasie było bardzo dobrej, dając możliwość bezpiecznego przejazdu wszystkim uczestnikom w dwóch przejazdach czasowych.

Zawody rozpoczęły się tuż po 10:00 od kategorii dziewcząt rocznika 2007 i młodszych, a zakończyły ok. 13:30 po przejeździe ostatniego zawodnika grupy 2006 i starszych.

W konkurencjach indywidualnych zwyciężali:
Dziewczęta 2007 i młodsze:
1. RURAŃSKA Paulina (SP 5 Orzesze) – czas łączny 1:21:52
2. HERMAN Lena (SP 6 Mikołów) – czas łączny: 1:23:35
3. SŁOMKA Kinga (SP 10 Mikołów) – czas łączny: 1:26:23
Chłopcy 2007 i młodsi:
1. DUDLEJ Gustaw (SP DUAL Mikołów) – czas łączny: 1:08:45
2. ŚWIDER Jakub (SP 5 Orzesze) – czas łączny: 1:22:24
3. ZWANIECKI-STANKOWIAK Marcel (SP DUAL Mikołow) – czas łączny: 1:25:68
Dziewczęta 2006 i starsze:
1. MUZYCZUK Alicja (SP DUAL Mikołów) – czas łączny: 1:16:62
2. LEIDGENS Michalina(SP DUAL Mikołów) – czas łaczny: 1:21:41
3. SOBCZYK Katarzyna (ZSP Ornontowice) – czas łączny: 1:22:38
Chłopcy 2006 i starsi:
1. KOBEL Jakub (SP DUAL Mikołów) – czas łączny: 1:12:82
2. MALCHER Jakub (SP 5 Orzesze) – czas łączny: 1:14:45
3. ŻUKOWSKI Wojciech (SP 6 Mikołów) – czas łączny: 1:19:04

W rywalizacji drużynowej (3 najlepsze łączne czasy danej szkoły)
Dziewczęta 2007 i młodsze:
1. SP 6 Mikołów (HERMAN Lena, BARON Gosia, PIOTRKOWICZ Maja) – 4:41:36
2. SP 3 Mikołów (TRZENSIOK Martyna, STACHOWICZ Marcelina, MAZUR Maja) – 5:00:38
3. SP 10 Mikołów (SŁOMKA Kinga, GOŁĘBIEWSKA Gosia, NOWARA Wiktoria) – 5:05:61
Chłopcy 2007 i młodsi:
1. SP DUAL Mikołów (DUDLEJ Gustaw, ZWANIECKI-STANKOWIAK Marcel, SZUBKA Mikołaj) – czas 4:16:88
2. SP 10 Mikołów (DUSZA Oliwier, BIESIADA Tymoteusz, KIELAR Franek) – czas 4:26:89
3. ZSP Ornontowice (BISKUP Alex, MACHULIK Piotr, SZALA Jakub) – czas 4:35:44
Dziewczęta 2006 i starsze:
1. SP DUAL Mikołów (MUZYCZUK Alicja, LEIDGENS Michalina, RYSZKA Lena) – czs 4:26: 68
2. SP 4 Mikołów (GIERLOTKA Hanna, WINIARSKA Ola, JANOSZ Ola) – czas 4:48:01
3. SP 3 Mikołów (KWIATEK Maja, ZIOBROWSKA Julia, GRUSZKA Amelia) – czas 5:45:51
Chłopcy 2006 i starsi:
1. SP DUAL Mikołów (KOBEL Jakub, HACHOŁ Olek, DZIWOKI Wojtek) – czas 3:57:62
2. ZSP Ornontowice (KOTYCZKA Filip, ŻYLSKI Kamil, KUREK Rafał) – czas 4:10:12
3. SP 6 Mikołów (ŻUKOWSKI Wojtek, BURAS Igor, SKALIK Filip) – czas 4:30:93

Szczegółowe wyniki i czasy poszczególnych zawodników i przejazdów dostępne w załącznikach.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zespołowych i indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez MOSiR Łaziska. Puchary dla najlepszych drużyn przygotował Szkolny Związek.

Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga

WYNIKI CAŁOŚCIOWE POWIATOWYCH ZAWODÓW NARCIARSKICH:
INDYWIDUALNIE SP DZ i CHŁ 2006 i 2007
Wyniki drużynowe – DZ – 2007
Wyniki drużynowe CHŁ 2007
Wyniki drużynowe DZ – 2006
Wyniki drużynowe CHŁOPCY – 2006