Dziwny ten czas, w którym przyszło nam zorganizować barażowy Turniej w tenisie stołowym o awans do I ligi. Ale mimo obostrzeń, mimo twardych zasad i procedur bezpieczeństwa wszystko udało się i było bezpiecznie, za co podziękowania dla zawodników i trenerów wszystkich czterech drożyn.

W sobotni poranek 27 czerwca 2020 przed Halą MOSiR w Łaziskach Górnych pojawili się  zawodnicy, którzy po raz pierwszy od 13 marca mieli uczestniczyć w profesjonalnych zawodach. Były to najlepsze drużyny przedwcześnie zakończonych rozgrywek II ligi województw śląskiego i opolskiego – drużyny:
3S Polonia II Bytom,
MKS Czechowice Dziedzice,
LZS BLYSS Kujakowice i 
UKS “Dąbrowiak” Dąbrowa Górnicza

W pierwszym meczu półfinałowym 3S Polonia Bytom pokonała 5:3 LZS Blyss Kujakowice. Drugim finalistą została drużyna UKS Dąbrowiak, która zwyciężyła MKS Czechowice 5 :1. 

W niezwykle zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku finałowym, gdzie z pełnym zaangażowaniem walczono o każdą piłeczkę, każdy punkt, każdego seta, zwyciężyła, uzyskując awans do I ligi drużyna 3S Polonii Bytom. Drugie miejsce przypadło drożynie UKS Dąbrowiak. W meczu o III miejsce lepsza okazała się drużyna LZS Blyss Kujakowice, zwyciężając ekipę z Czechowic Dziedzic.

Dziękujemy wszystkim za zdrową rywalizację i dostosowanie się do ograniczeń spowodowanych sytuacją epidemiologiczną. 

Relację z tej prestiżowej imprezy przeprowadziła TVP 3 Katowice,