COVID 19 pokrzyżował plany, zamiary i wiele naszych przyjemności. Nie ominęło to cyklicznych zawodów, lig – w tym działającej już prawie od 20 lat Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. Ostatni punktowane zmagania miały miejsce w marcu – dokładnie 10 marca, i mimo czerwcowego powrotu – to w marcu zakończyliśmy rywalizację. Na podstawie ostatniego punktowanego turnieju, uwzględniając ilość rozegranych i nierozegranych meczy powstała tabela, która jednak nie w pełni oddaje faktyczne miejsca poszczególnych zawodników.
Dla odnotowania:
miejsce I – W. Drwięga, 669 pkt, miejsce II – Robert OLENCKI 667 pkt,
miejsce III – Krzysztof ZIĘTY- 657 pkt,  miejsce IV – Tadeusz BILGOŃ – 627 pkt. Tabela potrzebna była jednak, aby zorganizować ostatni – podsumowujący turniej – TOP 6, który odbył się we wtorek 30 czerwca. 

Przy zachowaniu szczególnych zasad sanitarnych, przy ograniczonej liczbie zawodników i obostrzeniach w rywalizacji uczestniczyło 31 osób, które rozegrały po 5 pojedynków w poszczególnych grupach: 1-6, 7-12, 13-18,
19-24, 25-31. Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy ligi pamiątkowego kubeczki “COVID 19” oraz koszulki sportowe. 

Szczegółowe wyniki i podsumowanie ligi – w załącznikach. Podziękowania dla wszystkich uczestników (a w całej lidze było to ponad 50 osób), za zrozumienie i dostosowanie się do “odmiennych” warunków turniejowych, do przestrzegania zasad higienicznych i obowiązujących procedur COVID 19. Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie udany i zgodnie z tradycją rozpocznie się we wrześniu 2020 roku.
Teraz przed nami PUCHAR LATA 2020.

Podsumowanie sezonu TS 2019-20    ///    TURNIEJ “TOP 6”