5 tygodni zmagań, 5 punktowanych turniejów, ponad 80 osób, które pojawiły się w Łaziskach, ok 60 osób, które uczestniczyły w każdym z punktowanych turniejów i wreszcie – prawie 60 osób na podsumowaniu i co najważniejsze – zadowolona cała grupa.  To mała statystyka łaziskiego maratonu tenisowego, który mimo trudnej sytuacji zdrowotnej i wprowadzonych procedur bezpieczeństwa (pomiar temperatury przed wejściem, maseczki, itd) – udało się na taką skalę zrealizować i zakończyć sukcesem organizacyjnym. Zawodnicy z całego województwa, a także spoza Śląska uczestniczyli w tenisowej rywalizacji, walcząc o każdą piłeczkę, o każdy punkt, o każdego seta i o każdy mecz. A meczy na każdym turnieju  rozgrywa się  nie mniej niż 5-6. Często o najważniejsze miejsca zawodnicy walczyli już niezwykle zmęczeni – ale nie poddawali się i często ten ostatni pojedynek był najlepszy. 
W podsumowaniu Pucharu Lata (brane pod uwagę cztery najlepiej punktowane turnieje – zwyciężył Artur Szołtysek. Drugie miejsce Dawid Kotwica, a trzecie Marian Lebek. 
Zwycięzcy (miejsca 1-8) otrzymali pamiątkowe, duże puchary ufundowane przez MOSiR, a wszyscy zawodnicy – szczególnie potrzebne w obecnym czasie – pamiątkowe, specjalnie  przygotowane –  maseczki ochronne, upamiętniające ten szczególny, COVID-owy turniej. Nagrody rzeczowe dla najlepszych dziesięciu zawodników w rankingu zapewnił organizator.
W turnieju podsumowującym cały cykl – zwyciężył Artur Szołtysek, drugi był Bartek Pacia, a trzeci – Marian Lebek. Szczegółowe wyniki i tabela w ZAŁĄCZNIKU
Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga