We wtorek 18 sierpnia odbył się ostatni punktowany Turniej Pucharu Lata w tenisie stołowym. Jak zwykle na starcie bardzo duża (ale zgodna z procedurami COVID) liczba uczestników, nie tylko z województwa śląskiego. Kolejny turniej – i kolejny “nowy” jego zwycięzca. Tym razem, pod nieobecność prowadzącego w rankingu Artura Szołtyska, zwycięża Marian Lebek.  Miejsce drugie zajmuje Dawid Kotwica, a trzeci jest Krzysztof Schaniel. Czwarte miejsce (i znów dobry prognostyk dla drużyny MOSiR na trzecioligowy sezon) – nasz zawodnik Rafał Sasiak. 

W załącznikach – wyniki ostatniego turnieju, a także ranking po 5 turniejach i ranking podsumowujący turniej (z odjęciem jednego turnieju). 
W podsumowaniu – zwycięża Artur Szołtysek. Miejsce drugie Dawid Kotwica, a trzecie Marian Lebek – czołówka dla zawodników, którzy zwyciężali w tegorocznych turniejach. 

W najbliższy wtorek – 25.08.2020 – podsumowanie tenisowych zmagań – puchary, nagrody oraz turniej kończący kolejną edycję Pucharu Lata, tym razem nieco inną ze względu na COVID, ale tak samo zaciętą, wyrównaną, ale przede wszystkim sympatyczną, rodzinną i dającą możliwość przygotowania się do nowego sezonu.
Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga.

Puchar Lata 18.08.2020 – WYNIKI ////   RANKING po 18.08.2020
Puchar Lata 2020 – RANKING KOŃCOWY