Już po raz 19, tym razem w trudnym okresie pandemii, z procedurami ograniczającymi uczestnictwo, rozegrano w Hali MOSiR w Łaziskach Górnych 18 października 2020 otwarty Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Edukacji.

Na starcie stanęło ponad 50 osób (w tym dwie kobiety) m.in. nauczyciele, pracownicy oświaty, trenerzy, a także wszyscy chętni – reprezentujący praktycznie wszystkie rejony Śląska. 
Niezwykle wysoki poziom, dobra organizacji, bardzo wyrównane i zacięte pojedynki, często kończące się po 5 setach – ale wszystko z zachowaniem zasad i procedur COVID (m.in. brak zmiany stron po secie, indywidualne piłeczki dla każdego uczestnika, przerwy pomiędzy pojedynkami na stole, brak typowych powitań i podziękowań, oraz wszechobecne maseczki).  
Po ponad pięciu godzinach zmagań, po walce o każdy punkt, każdego seta, o każde miejsce w drabince turniejowej (bo to typowe w łaziskich turniejach) – wyłoniono zwycięzców. Zwyciężyli:
1. Kamil DURAK,
2. MICHALSKI Jakub
3. SZOŁTYSEK Artur

Szczegółowe wyniki w DRABINKA 18.10.2020.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR oraz nagrody sponsorów.
Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych zawodach, które być może uda się przeprowadzić (jeżeli nie pojawią się kolejne ograniczenia) w okolicach DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.