Narodowy Dzień Tenisa Stołowego to cykliczne wydarzenie organizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego, którego celem jest promocja tenisa stołowego jako dyscypliny dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy poziomu sprawności fizycznej. Tenis stołowy to jeden z nielicznych sportów, w których jak równy z równym mogą zmierzyć się ze sobą wnuczęta i dziadkowie, rodzice i dzieci, to sport który integruje, bawi i rozwija koncentrację, koordynację i kondycję fizyczną. To sport na całe życie.
Również w Łaziskach graliśmy dla Narodowego Dnia. Rozgrywany był turniej w kategorii dziecięcej – dla początkujących (bez licencji) oraz turnieje dla dorosłych – OPEN i SENIOR +50.

W turnieju dziecięcym zwyciężył Wiktor Biela. Wszyscy uczestnicy turnieju dziecięcego otrzymali pamiątkowe medale oraz tenisowe nagrody.
Turniej prowadził trener Zenon Szczęsny.

W kategoriach “dorosłych” wiele gier dla każdego (7, 6 meczy) wysoki poziom, duże zaangażowanie i walka o każą piłeczkę, każdy punkt, każdego seta – tak jest przecież zawsze.
W kategorii OPEN zwyciężył Piotr Grabowski, drugi Marcin Klama, a trzeci Andrzej Klein. W kategorii Senior +50 na najwyższym stopniu podium stanął  Wojtek D., drugi był Jan Zelewski, a trzeci Marek Spendel.
Wszystkim uczestnikom – podziękowania za udział, za grę, za zaangażowanie,  za sympatię dla tenisa stołowego.