– OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Weekend pod znakiem sportowej aktywności na Dzień Edukacji.

W sobotę 16.10.2021 rozegrano w Łaziskach XX Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w dwóch kategoriach: OPEN oraz SENIOR +50.Do rywalizacji łącznie zgłosiło się prawie 40 osób. Finałowa rozgrywka w kategorii OPEN – to 4 grupy, w których zwycięzcy zagrali w ścisłym finale o miejsca 1-4. Zawodnicy z pozostałych miejsc w grupach, walczyli odpowiednio o miejsca 5-8, 9-12, 13-16.

W finałowych grach OPEN najlepszym okazał się Dawid Kotwica, który wygrał wszystkie pojedynki. Na drugim miejscu Jakub Michalski. Trzeci był Damian Fira, a czwarty Przemek Stokłosa.

W kategorii SENIOR – również 4 grupy finałowe, w których grano “każdy z każdym”, wyłaniając najlepszego w grupie.
W finale zawodnicy z pierwszych miejsc walczyli o 1-4 lokatę, pozostali o odpowiednie miejsca: 5-8, 9-12, 13-16, 17-20.

Zwyciężył – nauczyciel – Piotr Zemła, który wygrał wszystkie pojedynki bez straty seta. Drugi był Andrzej Klein, trzeci Rafał Sasiak, a czwarty Jerzy Pełka.
Nie wszyscy mogli być na podium, ale wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, bo sportowo, z rakietką w ręku, aktywnie spędzili sobotę.

Zwycięzcom gratuluje i zapraszam na kolejne imprezy tenisowe i nie tylko…
Zawody przygotował i poprowadził: W. Drwięga