– SZÓSTY TURNIEJ PUCHARU LATA 2022 w tenisie stołowym – podsumowanie

Ufff… Działo się, działo.
Ostatni, punktowany turniej PUCHARU LATA w tenisie stołowym za nami. Emocji od samego początku do ostatniego meczu było tak dużo, jakby to był pierwszy turniej. Walka w ostatnim turnieju, ale jednocześnie w całym cyklu trwała do ostatniego meczu, seta, wymiany, piłeczki.
O zwycięstwie w całym cyklu zdecydował ostatni turniej, i właściwie ostatnie finałowe mecze i ostatecznie 1 punkt. Z 6 rozegranych turniejów do ostatecznej klasyfikacji liczyło się 5 najlepszych występów.
W ostatnim punktowanym turnieju zwyciężył Jerzy Pełka, drugie miejsce Marcin Woźniczka. I taka kolejność umożliwiła wejście na najwyższy stopień podium w całym cyklu Jurkowi (486 pkt).
Walczący do ostatniego meczu Krzysztof Schaniel zajął miejsce 3 w ostatnim turnieju i ostatecznie sklasyfikowany został na 2 miejscu w całym cyklu (485 pkt).
Trzeci we wczorajszym turnieju był również Andrzej Wnęk, który całą rywalizację zakończył również na trzecim miejscu (477).
Piotr Puda mimo że grał niezwykle ambitnie i na bardzo wysokim poziomie – zajął dopiero miejsce 9 i ostatecznie obronił 4 miejsce w cyklu (466 pkt). Darek Ścigany zajmując wczoraj miejsce 5, ukończył cały Puchar Lata również na 5 miejscu (464 pkt.) Różnice punktowe były niewielkie, co świadczy o niezwykle wyrównanym poziomie graczy z czołówki turniejowej. Kolejne miejsca w całym cyklu zajęli:
6. Rafał Sasiak (445 pkt)
7. Marcin Wożniczka (440)
8. Jarek Majocha (427 pkt)
9. Maciej Lamer (418 pkt)
10. Robert Kostępski (412 pkt).
Zwycięzcom – gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za wsparcie, pomoc, uwagi, sugestie, zaangażowanie – a przede wszystkim – super zabawę i atmosferę.
Wszystko dla WAS, bo bez WAS – to nie miałoby sensu.
Przed nami już tylko podsumowanie sześciu tygodni zmagań – spotykamy się 30.08 i (w zależności od ilości zgłoszeń) – walczymy z małą, “wredną” białą piłeczką
Zgłoszenia (SMS) do poniedziałku do 20:00
Back to top