– IX Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc

IX Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc

Kolejne czyli IX Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc przeszły do historii. Wydarzenie miało miejsce w naszej hali w Łaziskach Górnych w sobotę 22.04.2023.

W zawodach wystartowało 20 zawodników i 5 zawodniczek, w sumie 5 osób reprezentowało Łaziska Górne – Weronika Pogonowska i Róża Wagner oraz Albert Kadłubek, Michał Szostok i Mateusz Dworatzek.

Kobiety startowały w konkurencji: wyciskanie wielokrotne sztangi z timerem. Rywalizacja ta polegała na wyciskaniu sztangi w czasie 5 minut z zatrzymaniem dwusekundowym sztangi w pozycji górnej oraz zatrzymaniem dwusekundowym w pozycji dolnej. O wyniku końcowym decydowała: ilość powtórzeń, ciężar sztangi oraz waga zawodnika.

Zwyciężyła: ▪️ Marta Matuszewska, która wykonała 75 powtórzeń z ciężarem 29 kg i uzyskała 34,31 pkt. ▪️ II miejsce zdobyła Weronika Pogonowska, która wykonała 75 powtórzeń z ciężarem 27 kg i uzyskała 31,4 pkt. ▪️ III miejsce powędrowało do Róży Wagner, która wykonała 71 powtórzeń z ciężarem 27 kg, uzyskując 30,19 pkt.

Mężczyźni rywalizowali w dwóch konkurencjach: wyciskanie wielokrotne sztangi z timerem oraz wyciskanie wielokrotne sztangi z ciężarem ciała.

W pierwszej konkurencji najlepszy okazał się ▪️ Tadeusz Homańczuk, który wykonał 75 powtórzeń z ciężarem 59 kg, uzyskując tym samym 53,51 pkt. Na II miejscu ▪️ Mariusz Kołodziejczyk z z wynikiem: 75 powtórzeń z ciężarem 50 kg (w sumie 52,01 pkt). III miejsce powędrowało do ▪️ Piotra Kandefera: 75 powtórzenia z ciężarem 56 kg i 51,98 pkt.

Druga konkurencja – wyciskanie wielokrotne sztangi z ciężarem ciała – polegała na wyciskaniu wielokrotnym sztangi w czasie 5 minut z własnym ciężarem ciała. Liczyła się ilość powtórzeń.

W tej konkurencji na pierwszym miejscu był ▪️ Michał Bojanowicz z wynikiem – 75 kg na sztandze i 50 powtórzeń. Drugi był ▪️ Bartosz Galar z wynikiem – 85 kg na sztandze i 46 powtórzeń. Trzecie miejsce zdobył ▪️ Wojciech Żabiński z wynikiem – 100 kg na sztandze i 34 powtórzenia.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Marian Kamski, w liczeniu wspomagała sędziego Dorota Drwal. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Zawody odbywały się na skalę ogólnopolską po raz dziewiąty, jednak w naszym mieście organizowane były drugi raz. Zakładamy jednak kontynuowanie organizacji tego wydarzenia w kolejnych latach!

Publikujemy oficjalne wyniki

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  1. Przygodowy Dzień Dziecka

    1 czerwca godz. 16:00 - 18:00
  2. XIV Bieg Uliczny o “Łaziskie Liście”

    4 czerwca godz. 12:00 - 15:00
  3. XIII Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne

    7 czerwca godz. 09:00 - 11 czerwca godz. 17:00
Back to top