– Zawody narciarskie – podsumowanie

Zawody narciarskie – podsumowanie

15 stycznia 2022 r. w Istebnej odbyły się XIV Zawody Narciarskie o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne.

W rywalizacji wzięło udział 66 zawodników. Narciarze startowali w 10 kategoriach, z podziałem na wiek i płeć.

Wśród najmłodszych zawodniczek z rocznika 2012 i młodsze, na podium stanęła Hania Gabryś, której rówieśniczki oddały zwycięstwo walkowerem.
Wśród chłopców w tej kategorii najlepszy okazał się Kacper Gałeczka, tuż za nim Krzysztof Szlęzak, na III miejscu Kamil Witek. Brawo!

W kategorii wiekowej 2011-2008 DZIEWCZYNKI

  1. Zosia Siwek 38.46 – 38.44 – 1:16.90
  2. Lena Sołtys 48.37 – 45.82 – 1:34.19
  3. Ola Jędrzejczyk 46.32 – 47.95 – 1:34.27

W kategorii wiekowej 2011-2008 CHŁOPCY

  1. Dominik Siwek 41.64 – 42.00 – 1:23.64
  2. Michał Żytkowski 46.77 – 47.02 – 1:33.79
  3. Tymon Kaczorowski 49.43 – 51.84 – 1:41.27

W kategorii wiekowej 2007-2004 CHŁOPCY

  1. Olaf Wolny 42.12 – 41.71 – 1:23.83
  2. Bartosz Sołtys 45.10 – 45.58 – 1:30.68
  3. Konrad Palus 1:21.37 – 38.52 – 1:59.89

W kategorii wiekowej 2003-1987 KOBIETY

  1. Martyna Machała 42.64 – 41.13 – 1:23.77
  2. Julia Wolny 42.67 – 42.28 – 1:24.95
  3. Agnieszka Kasperek 45.87 – 44.29 – 1:30.16

W kategorii wiekowej 2003-1987 MĘŻCZYŹNI

  1. Ryszard Ochman 30.22 – 30.18 – 1:00.40
  2. Krzysztof Stabik 36.34 – 35.71 – 1:12.05
  3. Mikołaj Ryguła 37.34 – 36.12 – 1:13.46

W kategorii wiekowej 1986-1970 KOBIETY

  1. Gabriela Sołtys 37.69 – 36.46 – 1:14.15
  2. Dominika Siwek 43.55 – 42.82 – 1:26.37
  3. Marzena Raszka 48.97 – 47.60 – 1:36.57

W kategorii wiekowej 1986-1970 MĘŻCZYŹNI

  1. Damian Siwek 35.00 – 34.19 – 1:09.19
  2. Michał Słowioczek 36.13 – 37.65 – 1:13.78
  3. Tomasz Brząkalik 36.86 – 39.26 – 1:16.12

W kategorii wiekowej rocznik 1969 i starsi MĘŻCZYŹNI

  1. Dariusz Ryguła 36.10 – 35.53 – 1:11.63
  2. Adam Janisz 36.58 – 35.61 – 1:12.19
  3. Daniel Nowrot 37.47 – 37.02 – 1:14.49

Kobiety kategoria OPEN

  1. Najlepsza z najlepszych to Gabriela Sołtys
  2. Zofia Siwek
  3. Martyna Machała

Mężczyźni kategoria OPEN

  1. Najlepszy z najlepszych to Ryszard Ochman
  2. Damian Siwek
  3. Dariusz Ryguła

Wszystkie dzieci otrzymały medale, zwycięzcy: puchary i bony Decathlon.

Tradycyjnie statuetkami wyróżniliśmy też najmłodszego i najstarszego zawodnika czyli Jasia Raszkę, który ma 5 lat oraz panią Ewę Latusek.

Brawa dla wszystkich uczestników.
Dziękujemy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  1. XIII Bieg Uliczny o “Łaziskie Liście” im. A. Kalei

    5 czerwca godz. 12:00 - 14:00
Back to top